Aktualitet

Parandaloi vrasjen në bulevardin “Migjeni”, Veliu falënderon efektivin Shkëlzen Tafa

Falë ndërhyrjes së efektivit të policisë Shkëlzen Tafa mundi të parandalohe një krim i dyfishtë në bulvardin "Migjeni" pasditen e të dielës. Ka qenë vetë...

Të shtëna me breshëri plumbash në Lezhë, telefonata anonime ngre në...

Të shtëna me breshëri armësh kanë terrorizuar mbrëmë banorët e lagjes Xhenjo në Lezhë Menjëherë pas të shtënave policia është vënë në lëvizje nga një...

VIDEO/ Plagosja në Kavajë, Ndriçim Jonuzi: Ndjehem i fyer nga Basha,...

Ndriçim Tahiri (Jonuzi) ka reaguar pas pagosjes së Bledi Oshtunit në degën e PD në Kavajë. Ai thotë se ndjehet i fyer nga Basha pasi...

Plagosi me thikë 5 besimtarët në xhami, autori pesë herë në...

Rudolf Nikollaj, autori i plagosjes në Xhaminë Dine Hoxha në Tiranë, në 6 muajt e fundit, ishte shtruar 5 herë në psikiatri teksa ka...

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, tre në kërkim

Policia ka shpallur në kërkim Ndriçim Jonuzin, si autorin e dyshuar që qëlloi me pistoletë ndaj Bledar Okshtunit, sekretarit të PD-së në Kavajë. Mësohet se...

Falsifikonin kartëmonedha, gjashtë në pranga. Ja si vepronte rrjeti kriminal

Policia e Elbasanit ka zbuluar një skemë kriminale të falsifikimit të kartëmonedhave, duke vënë në pranga gjashtë persona. Sipas policisë në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë...

“Porosia”/ Tentoi të kalonte 8 emigrantë të paligjshëm në kufi, arrestohet

Një 44-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Korçës pasi ka tentuar të transportojë tetë refugjatë drejt kufirit të Malit të Zi në...

Autobusi përplaset me makinën, 4 të plagosur

Një autobus dhe një makinë janë përfshirë në aksident mëngjesin e sotëm në qendër të Tiranës. Për pasojë janë plagosur katër pasagjerë të autobusit. “Në...

Pamjet brenda zyrës elektorale të PD ku mbeti i plagosur sekretari...

Kjo është zyra elektorale e PD në Kavajë, ku ndodhi incidenti me një të plagosur mbrëmjen e sotme. Në dysheme, karrige e kudo ka...

Sulmi në xhaminë “Dine Hoxha”, reagon Baba Mondi: Dënojmë aktin e...

“Akt i turpshëm dhe autorët duhet të vihet në vend”, kështu e ka cilësuar Haxhi Dede Edmond Brahimaj sulmin me thikë të Rudolf Nikollajt...

Kavajë/ Plagosi me armë sekretarin e PD-së, Cili është autori i...

Personi që shihni në foto është Ndriçim Jonuzi, i cili është shpallur në kërkim pasi akuzohet se është autor i plagosjes së sekretarit të...

Ky është Bledar Okshtuni, i riu që u plagos brenda zyrave...

Bledar Okshtuni mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme në zyrat e Partisë Demokratike në qytetin e Kavajës. Okshtuni është personi që shikoni në foton...

Përplasje mes anëtarëve të PS dhe PD në Kavajë, zbardhet identiteti...

Janë regjistruar të shtëna me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zyrën elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë. Autori i shpallur në kërkim është Ndriçim...

Plumba mes shqiptarëve në Itali, 2 të plagosur dhe 4 të...

Katër shqiptarë janë arrestuar dhe dy të tjerë janë plagosur, njëri prej tyre në gjendje të rëndë pas një sherri në Chieti të Italisë...

“Ai është më i miri nga 6 fëmijët që kam,” flet...

Babai i agresorit të sulmit me armë ditën e sotme në xhaminë Dine Hoxha në rrugën e Kavajës ka deklaruar se djali i tij...

Momenti kur besimtarët kapin autorin e plagosjes së 5 personave tek...

Kanë dalë pamjet nga momenti kur është kapur dhe neutralizuar autori i plagosjes së 5 personave në xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë. Nga pamjet duket...

Policia jep detaje për plagosjen e 5-fishtë tek xhamia “Dine Hoxha”,...

Në vijim të informacionit të dhënë pak më parë në lidhje me 5 persona të plagosur ju bëjmë me dije inicialet e tyre: D....

Njoftim i rëndësishëm: Ja si ndryshojnë rregullat për të udhëtuar nga...

Ambasada italiane në Shqipëri njoftoi këtë të hënë, se me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë në Itali, me rastin e situatës së pandemisë në...

Vendimi i Komitetit të Ekspertëve për shkollat, Kushi: Jemi gati që...

Ministrja Evis Kushi shprehet optimiste pas sugjerimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve duke e quajtur një hap shumë i mirë për rikthimin në normalitetin...

Komiteti i Ekspertëve: Karantinë dyjavore për ata që vijën nga Maqedonia...

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur karantinë dyjavore për qytetarët që vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia. Krahas kësaj u vendos që gjimnazet mund...