Ekonomi

“Ndiq lekët” e korrupsionit dhe krimit, DPPPP: Të hetohen investimi fillestar,...

Lufta kundër parave të pista duhet të shtrihet te origjina fillestare e fondeve mbi të cilat janë krijuar pasuritë, te persona  të tretë,  familjarë,...

Balluku takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ministrja: Jetësimi...

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veiurt, Zoran Zaev, gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor. Balluku në...

Qukës – Qafë Plloçë, Balluku jep lajmin e mirë: Së shpejti...

Qeveria është në negociata me Bankën Islamike për Zhvillim për të siguruar një kredi, e cila do të përdoret për të përfunduar dy lote...

Prerja e re 10 mijë lekëshe/ Guverantori Sejko: Ishte nevojë e...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka dhënë detaje pas prezantimit të kartëmonedhës me vlerë 10 mijë lekë, që do të hidhet në...

Fiskalizimi/ Denaj: Portali Self Care i bën transaksionet e biznesit më...

Në kuadër të procesit të Fiskalizimit, subjektet kanë nisur të përdorin portalin Self Care duke i bërë transaksionet e tyre më të lehta. Ministrja...

Rihapja e rrugëve, biletat e avionëve nga Rinasi janë shtrenjtuar

Pak përpara mbylljes së kufijve ajrorë nga pandemia në mars të vitit të kaluar, çmimet e biletave nga Rinasi kishin shënuan një rënie të...

Coca-Cola përgjigjet pasi gjesti i Cristiano Ronaldos fshin 4 miliardë dollarë...

Coca-Cola ka thënë se "të gjithë kanë të drejtë për preferencat e tyre të pijeve" pasi ylli i futbollit Cristiano Ronaldo hoqi dy prej...

Shqipëria me 3 linja të reja hekurudhore, plan dhe për lidhjen...

Në mandatin e tretë qeverisës do të investohet edhe në hekurudha. Zëvendësministri i Infrastrukturës, Etjen Xhafaj njoftoi se 3 linja të reja hekurudhore priten...

Punime në rrjet, ndërpritet energjia elektrike në disa lagje të Tiranës

OSHEE njofton se do të ndërpresë energjinë elektrike për dy orë duke filluar 15 minuta pas mesnatës së sotme në disa zona të Tiranës...

Dita e Remitancave, Majko:Të krijojmë model për ti dhënë hov zhvillimit...

Në Tiranë po mbahet takimi në Ditën Ndërkombëtare të Remitancave, duke vlerësuar këtë kontribut, mirëmenaxhimi i remitancave në dobi të familjeve të vendit si...

Peshkopi/ Tjetër nismë nga dibranët: Të ndërtohet Rruga “Lidhja e Prizrenit”

Një nisëm tjetër po merr jetë në qytetin e Peshkopisë. Shumë vite me parë intelektualë të njohur të trevës së Dibrës kërkuan ndërtimin e...

Nuk i prek pandemia, fitimet e transferuara jashtë arrijnë vlerën më...

Bizneset e huaja transferuan më shumë fitime jashtë në tremujorin e parë të vitit. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, flukset dalëse në të ardhurat...

Ja ç’do të thotë influencer. Mësoni sa humbi Coca-Cola pasi Ronaldo...

Cristiano Ronaldo doli para shtypit për konferencën që zhvillohej para ndeshjes së radhës për “Euro 2020” kundër Hungarisë. Sapo u ul largoi shishet e Coca-Cola...

Kur duhet përdorur maska në plazhet shqiptare?

Të gjithë po presin të pushojnë, por edhe këtë vit gjithçka do të jetë me protokoll pavarësisht numrit mjaft të vogël të rasteve me...

Publikohet protokolli anti-COVID: Si do të bëjmë plazh dhe ushqehemi gjatë...

Ministria e Turizmit ka miratuar protokollin e masave anti-COVID-19 që do të jenë në fuqi dhe të detyrueshme për t’u zbatuar për sezonin turistik...

10 mijë lekshi me portretin e Asdrenit/ BSH prezanton dy prerje...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar ditën e sotme dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave. Bëhet fjalë për kartëmonedhën...

Rikthehen turistët polakë, në Rinas ulen deri në 9 chartera në...

Avioni i parë për datën 14 qershor nga Katovica u ul në Rinas pak pasi kishte kaluar mesnata në 00:32. Edhe tjetri po nga Katovica...

Tregu i punës/ Rinia ikën në emigrim, zëvendësohet nga pensionistët

Një seri faktorësh demografikë, ku kryeson emigracioni i lartë po redukton me ritme të përshpejtuara forcën e punës tek të rinjtë 15-29 vjeç. Në të...

Nga 1 korriku hiqet tarifa “Roaming”/ Soreca mesazh shqiptarëve: Duhet vetëm...

Duke nisur nga data 1 korrik, qytetarët e vendeve të Ballkanit perëndimor nuk do do të paguajnë më tarifat “Roaming”. Ka qenë vetë ambasadori i...

Si “fshihen” milionat që hyjnë në Shqipëri?

Dërgimi i ngarkesave me para që pastrohen në Shqipëri në rastin më të organizuar, kryhet siç ndodhi me dërgimin e pothuajse 3.4 milionë euro...