Kulinari

“Të mos vuajnë nga komplekset se është një komb çapaçulësh”, Ismail Kadare mesazh për zgjedhjet e 25 prillit: Shqiptarët të respektojnë veten e tyre

Shkrimtari i madh Ismail Kadare në një intervistë për “News24” pas takimit me të rinjtë në Vlorë, i ka dhënë një mesazh shqiptarëve, 2 javë para zgjedhjeve. Duke qëndruar mbi palët dhe pa u përfshirë politikisht, Kadare, ka kërkuar që secili të respektojë ndërgjegjen e vet. “Unë do të doja që shqiptarët ta respektojnë kombin shqiptar e te mos vuajne...

A do pranosh rezultatin nëse humb zgjedhjet me 25 prill? Rama befason me përgjigjen

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme nga Gjirokastra është shprehur se do të pranojë çdo vendim që do të marrë populli në 25 prill. “Çdo vendim që merr populli është i drejtë, ne duhet të flasim për ditë me ta dhe të kërkojmë votën jo për mua, por për ta bërë vendin të ardhmen tonë.  Çdo pakënaqëi unë e kuptoj,...

“Merr përgjegjësitë për dështimet dhe jep dorëheqjen”, Basha mesazh të fortë Ramës: Ka ardhur koha që Shqipëria të ketë një kryeministër të vërtetë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale i është drejtuar me një mesazh të fortë kryeministrit Edi Rama. Ai i kërkon Ramës të marrë përgjegjësitë për dështimet dhe të japë dorëheqjen, pas për 8 vite Shqipëria nuk ka bërë as edhe një hap para. Basha thotë se akuzat e Ramës ndaj tij tregojnë vetëm sjelljen prej...

Të hani e të mos shëndosheni, ja ushqimet që duhet të konsumoni pa frikë

Femrat gjatë gjithë kohës kujdesen për veten dhe trupin e tyre. Nëse shtojnë kilogramë ato menjëherë fillojnë të ndjekin dieta drastike ku herë pas here ndërpresin dhe ushqimin. Nuk qëndroni dot pa ngrënë ndonjë gjë edhe midis vakteve, por nuk doni as të shtoni në peshë? Ne kemi menduar të përgatisim një listë me 10 ushqime të cilat mund ti...

Moti sot/ Reshje shiu gjatë gjithë ditës, temperaturat arrijnē në…

Mëngjesi i sotëm do të nisë me reshje të pakta shiu në të gjithë territorin tonë. Por pasditja do të sjellë shtim të reshjeve ku në skaje veri-jug do të jenë mesatare dhe herë pas here intensive. Vetëm pas mesnatës pritet dobësim i intesistetit të reshjeve në të gjithë vendin. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulën në vlerat minimale dhe maksimale...