Kulinari

Rama kujton Sabri Godon: Atij i dukej ironike që unë, “gjatoshi gjuhëshpatë”…

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar politikanin Sabri Godo në ditën e tij të lindjes e nëse do të ishte mes nesh ai sot do të mbushte plot 91 vjeç. Rama thotë se ai nuk është i duhuri të vlerësonte kontributin e tij në politikë, por shpreh admirimin për figurën e tij. Postimi i kryeministrit...

Aksident në aksin Berat-Lushnje. Mjeti del nga rruga dhe përmbyset në arat e fshatit

20-vjeçari në drejtimin e mjetit ndodhet në Spitalin Rajonal Berat,nën kujdesin e mjekëve Një aksident i rëndë është shënuar pak minuta më parë në aksin nacional Berat-Lushnje,në fshatin Otllak. Një automjet,tip Opel i bardhë,me targa AA 264 NK,ka dalë nga rruga dhe pasi është rrokullisur disa herë ka përfunduar i përmbysur në tokat bujqësore të fshatit. Kanë qënë banorët e zonës...

A dëmtohet zemra nga darka e vonë? Ekspertët kanë këto këshilla për ju se çfarë duhet të shmangni

Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja e vonë gjatë natës rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Shumë njerëz hanë edhe pas orës 19.00 dhe akoma më shumë preferojnë diçka të shpejtë edhe përpara gjumit. Mjekët paralajmërojnë se koha e të ngrënit mund të përbëjë faktor rreziku për shëndetin e zemrës.

Këto janë 10 arsyet e forta përse duhet të hani shalqi çdo ditë

Shalqini është një nga frutat më të lëngshme e të shëndetshme për organizmin. Ai është jashtëzakonisht i pasur me vitamina, minerale dhe fibër. Përfitimet që njeriu merr nga shalqini janë të mëdha. Më poshtë mund të mësoni, vlerat e mëdha të shalqinit dhe sigurohuni që të mos të...

Ja si duhet të ushqeheni në bazë të shenjës tuaj të horoskopit

Shenja juaj e horoskopit thotë shumë për ju dhe këtu nuk bën përjashtim as ushqimi. Prandaj në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla si të ushqeheni shëndetshëm dhe se çfarë lloj diete apo regjimi ushqimor duhet të ndiqni në përputhje me shenjën tuaj zoodiakale, në mënyrë që mos të shtoni në peshë dhe të arrini linjat...