Lezhë/ Kishte 1 kg kanabis në makinë, arrestohet 27-vjeçari në Shëngjin

Një 27- vjeçar është arrestuar ditën e sotme në zonës e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit” pasi iu gjet në makinë 1 kg kanabis. Gjatë kontrollit të automjetit tip “Benz” me drejtues shtetasin H. D., në bagazh është gjetur dhe sekuestruar droga. Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe shitja...

Biskota pa vezë dhe pa gjalpë, del receta fantastike/ Si t’i gatuani të buta e plot shije

Njihuni me recetën e thjeshtë dhe plot shije. Më poshtë do gjeni për bërësit që ju duhen për këtë recetë fantastike. Përbërësit për 40 biskota150ml qumësht 120ml vaj misri ose luledielli 120g sheqer Lëkura e një limoni 1 pako me vanilje pluhur 8g fr yrës ëmbëlsirash 450g miell

“Të mos vuajnë nga komplekset se është një komb çapaçulësh”, Ismail Kadare mesazh për zgjedhjet e 25 prillit: Shqiptarët të respektojnë veten e tyre

Shkrimtari i madh Ismail Kadare në një intervistë për “News24” pas takimit me të rinjtë në Vlorë, i ka dhënë një mesazh shqiptarëve, 2 javë para zgjedhjeve. Duke qëndruar mbi palët dhe pa u përfshirë politikisht, Kadare, ka kërkuar që secili të respektojë ndërgjegjen e vet. “Unë do të doja që shqiptarët ta respektojnë kombin shqiptar e te mos vuajne...

A do pranosh rezultatin nëse humb zgjedhjet me 25 prill? Rama befason me përgjigjen

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme nga Gjirokastra është shprehur se do të pranojë çdo vendim që do të marrë populli në 25 prill. “Çdo vendim që merr populli është i drejtë, ne duhet të flasim për ditë me ta dhe të kërkojmë votën jo për mua, por për ta bërë vendin të ardhmen tonë.  Çdo pakënaqëi unë e kuptoj,...

“Merr përgjegjësitë për dështimet dhe jep dorëheqjen”, Basha mesazh të fortë Ramës: Ka ardhur koha që Shqipëria të ketë një kryeministër të vërtetë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale i është drejtuar me një mesazh të fortë kryeministrit Edi Rama. Ai i kërkon Ramës të marrë përgjegjësitë për dështimet dhe të japë dorëheqjen, pas për 8 vite Shqipëria nuk ka bërë as edhe një hap para. Basha thotë se akuzat e Ramës ndaj tij tregojnë vetëm sjelljen prej...