Të hani e të mos shëndosheni, ja ushqimet që duhet të konsumoni pa frikë

Femrat gjatë gjithë kohës kujdesen për veten dhe trupin e tyre. Nëse shtojnë kilogramë ato menjëherë fillojnë të ndjekin dieta drastike ku herë pas here ndërpresin dhe ushqimin. Nuk qëndroni dot pa ngrënë ndonjë gjë edhe midis vakteve, por nuk doni as të shtoni në peshë? Ne kemi menduar të përgatisim një listë me 10 ushqime të cilat mund ti...

Moti sot/ Reshje shiu gjatë gjithë ditës, temperaturat arrijnē në…

Mëngjesi i sotëm do të nisë me reshje të pakta shiu në të gjithë territorin tonë. Por pasditja do të sjellë shtim të reshjeve ku në skaje veri-jug do të jenë mesatare dhe herë pas here intensive. Vetëm pas mesnatës pritet dobësim i intesistetit të reshjeve në të gjithë vendin. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulën në vlerat minimale dhe maksimale...

Kujdes: Këto ushqime bëhen të rrezikshme nëse nuk gatuhen siç duhet

Ju ndoshta keni dëgjuar që disa ushqime duhet të gatuhen mirë dhe veçanërisht siç duhet, sepse ato mund të jenë jashtëzakonisht të rrezikshme për shëndetin tonë. Disa tashmë do t’i dini, disa përsëri, mund të mos mendoni se sa të rrezikshëm mund të bëhen. Këtu janë tre ushqime që duhet t’i gatuani siç duhet për të shmangur problemet. Fasule të kuqe Këtu, shumica...

Shpërthimi në Ferizaj, shkon në 41 numri të plagosurve, 14 shtrohen në spital

Ka arritur në 41 numri i personave që kanë mbetur të lënduar nga shpërthimi i bombolave të gazit në ambjentet e brendshme të një restoranti në Ferizaj. Vetëm pak momente më parë, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, janë transportuar edhe pesë qytetarë, të cilët janë lënduar nga shpërthimi, për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Pas shpërthimit, krahas ekipeve të...

Josifi qëlloi me armë RENEA-n, flet motra e tij: Konflikti nisi se dikush i kishte borxh! Armët i ka marrë tek depot e ushtrisë, vuan nga depresioni

Flasin familjarët e Josif Kavajës 45 vjeçarit i cili qëlloi me armë drejt policisë në Elbasan. Konflikti sipas motrës së Kavajës ka nisur vet mes tij dhe një bariu i cili i kishte lekë borxh. Ndër të tjera e motra thotë se 45 vjeçari ditët e fundit nuk ka qenë mirë, por ishte i stresuar. Mes lotësh ajo tregon dhe...