Lajmi Fundit

Blendi Fevziu: Parlamenti të bëhet me 100 deputetë, kemi një klasë politike të paaftë

Blendi Fevziu ka folur edhe për vetingun e politikanëve i cili sipas tij nuk do ishte i keq, por e shikon si diçka të parealizueshme. “Vettingu u politikanëve nuk do të ishte i keq, por...

Horoskopi ditor, e Premte 22 Tetor 2021

Dashi Duhet të jeni të kujdesshëm dhe asgjë to mos e merrni për të garantuar nesër. Rreth jush ka persona që po sillen në një mënyrë të dyshimtë. Bëni sytë katër. Demi Nisni të mendoni tani si...

Përfitimet shëndetësore në organizëm nga eliminimi i ëmbëlsirave

Nëse një copë tortë me mollë ju bën të buzëqeshni vesh më vesh, por ju bën të ndiheni fajtorë më vonë, një efekt pozitiv kur refuzoni atë ëmbëlsirë është lumturia. Rezultatet e tre eksperimenteve klinike...

“Vdiqa me të puth”, Graniti i shpreh ndjesinë Fifit teksa kalojnë momentet romantike

Fifi dhe Granit Cana po komentohen prej ditësh se mes tyre mund të lindë diçka më shumë se thjesht miqësi brenda ambienteve të shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ata kanë shfaqur herë pas here...

Eni Koçi humbet 9 kilogramë me dietë, por nuk heq dorë nga regjimi ushqimor

Eni Koçi është një ndër artistet shqiptare, që përveç talentit të saj në muzikë, ka marrë gjithmonë një vëmendjen të veçantë përsa i përket paraqitjes së saj fizike. Vitet e fundit ajo ka qenë mjaft...

Jasmina e “Për’puthen” në një lidhje me Erik Fullanin? Ja detajet që i bënë...

Ish-protagonistja e “Për’puthen”, Jasmina Kadriu, edhe pse nuk është më pjesë e programit vazhdon të komentohet për jetën e saj private. Ajo ka treguar se pas marrëdhënies me Andin, që nuk shkoi ashtu siç...

Vettingu i politikanëve, Gazment Bardhi: Kush ka pasuri të pajustifikueshme do të shkojë në...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka folur mbrëmjen e sotme për nismën e PD-së për vettingun e politikanëve. Ai u shpreh se politikanëve që do t’u gjendet pasuri e pajustifikueshme do t’u...

Vettingu në politikë/ Manjani kundër: Tema, seksi për publikun. Fevziu: Çfarë më the?

 Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dhënë një këndvështrim tjetër kundër vettingut në politikë. I ftuar në emisionin “Opinion”, Manjani tha se e gjitha është maskaradë, pasi politikanët në Shqipëri kontrollohen nga disa ligje...

Roma turpërohet nga Bodo Glimt, Mourinho “shijon” humbjen më të thellë në karrierë

Jose Mourinho pëson humbjen më të thellë në karrierën e tij si trajner dhe kjo i ndodh në stolin e Romës përballë Bodo Glimt, në raundin e tretë të ndeshjeve në Conference League. Verdhekuqtë,...

Turqia paralajmëron Greqinë dhe Qipron: Nëse bëni një hap, jemi gati të përgjigjemi

Retorika mes Greqisë dhe Turqisë vendeve është drejt kulmit dhe mund të përshkallëzohet në veprime pas paralajmërimeve për shpimet e planifikuara në Qipro në nëntor. Erdogan shënjestroi edhe një herë Athinën dhe Qipron, si...

“Tri herë nuk të bën populli nuse!”/ Shehi: Berisha nuk mund të drejtojë më...

Deputeti Dashamir Shehi gjykon se Sali Berisha nuk mund të rikthehet më në drejtim të Partisë Demokratike. Duke folur në emisionin “Frontline” në “News 24” Shehi listoi anët pozitive dhe negative të lëvizjes së Berishës,...

VIDEO/ I vodhën çantën plot me para, i riu u vihet pas hajdutëve dhe...

Një nëpunës turk, ka rënë pre e një grabitje, menjëherë sapo doli nga ambienti ku punonte në Maltepe të Stambollit. Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur hajdutët i marrin burrit çantën me 150 mijë...

“Do krijojmë bindje për vdekjen”, OPGj-ja mban në sirtar 2 vjet dosjen e vdekjes...

Një e ve, nënë e dy fëmijëve të mitur, denoncoi në emisionin “Fiks Fare” neglizhencën e strukturave shtetërorë për dosjen e bashkëshortit të saj, që humbi jetën në vitin 2019 në Mal të Zi. Marte...

Hapja e kutive: PD në krye për vjedhjen e votave, LSI në vendin e...

Rinumërimi i disa kutive të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit nga Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, si provë për integritetin e numëruesve dhe procesit, ka prodhuar surpriza. Rinumërimi ka zbuluar vjedhje votash nga partitë e...

​Shumica e botës po përgatitet për valën e pestë, OBSH s’ka lajme të mira...

Ndërsa vetëm disa vende po dorëzohen ndaj masave për të luftuar pandeminë e COVID-19, pjesa më e madhe e botës po përgatitet për valën e pestë të pandemisë. Për shkak të nivelit të ulët të...

Çështja e turistëve rusë, Muzhaqi: Nuk kemi teknologjinë e duhur, na duhet ndihmë nga...

Eksperti i sigurisë Ergys Muzhaqi u shpreh se autoritetet shqiptare “ndoshta nuk kanë teknologjinë e duhur për situata të tilla”. “Ka diçka që nuk shkon këtu. Duhet që mjekësia ligjore ta zbardhë sa më shumë...

​Britania ka shtuar çrregullimin nervor në listën e efekteve anësore të rralla të AstraZeneca

Rregullatori britanik i barnave ka shtuar një çrregullim jashtëzakonisht të rrallë të dëmtimit të nervave, sindromën Guillain-Barre (GBS), si një efekt anësor shumë i rrallë i vaksinës COVID-19 të AstraZeneca, shkruan Reuters. Agjencia Evropiane e...

FOTOT/ Olsi Rama dërgon ekipin të dëfrehet me “Paintball” para derbit

Partizani dhe Tirana përballen me njëra tjetrën të hënën, në derbin e kryeqytetit që vlen për kampionatin. Të kuqtë janë optimistë për një rezultat pozitiv dhe atmosfera duket e mirë. Sot është vendosur që të bëhet...

Kamioni përplas të moshuarin në Lushnjë

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur këtë pasdite në Lushnjë. Policia njofton se rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë, një 55 vjeçar duke drejtuar kamionin, ka aksidentuar një këmbësor...

Nesër mblidhet Komiteti i Ekspertëve, Rakacolli: Ja vendimet që pritet të marrim

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka cekur disa nga vendimet që pritet të merren ditën e nesërme në mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve. Këtu përmendi dozën e tretë të vaksinës, uljen moshës së vaksinimit...