Aktualitet

Anila Hoxha nxjerr detajet: Llalla ndodhet jashtë Shqipërisë, por kërkohet këtu…

Gazetarja Anila Hoxha tha se SPAK nuk e ka urdhëruar ende Interpolin që të shpallë në kërkim ndërkombëtar ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, i dënuar fajtor...

Makina del nga rruga në aksin Gramsh-Cërrik, lëndohet drejtuesi i dehur

Një 29 vjeçar është lënduar këtë të dielë si pasojë e një aksidenti rrugor. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në aksin Gramsh-Cërrik,...

Rrëfimi i Agronit për varësinë ndaj drogës: Femra që jetoja vdiq...

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, Agroni ka vendosur të rrëfejë jetën e tij të mëparshme në Itali, e...

Kavajë/ Tentoi të fikë zjarrin, humb jetën nga asfiksia 59-vjeçari

Një 59-vjeçar, banues në fshatin Sterbeg në Kryevidh të Kavajës ka ndërruar jetë pasditën e sotme në luftë me flakët. Njoftimi i policisë Rreth orës 14:50,...

Plagosje me armë zjarri në Theth të Shkodrës

Në fshatin Theth, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi G.T, i cili po transportohet për në spitalin...

Me kallashnikov dhe kanabis në makinë, arrestohet 33-vjeçari nga Shkodra

Një 33-vjeçar me iniciale S.M. është arrestuar nga policia pasi gjatë kontrollit i është gjetur 1 armë zjarri kallashnikov, një krehër me fishekë luftarakë...

Plagosi të dashurën në Vlorë, pendohet autori: Doja vetëm ta trembja!

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që u regjistrua një ditë më parë në qytetin e Vlorës, ku një 30 vjeçar...

Goditën me mjete të forta dhe bën për spital një person...

Dy persona janë shoqëruar në polici, pasi akuzohen se goditën me mjete të forta pas një konflikti të çastit një shtetas. Ngjarja ndodhi në lagjen...

Protesta kundër vaksinimit, policia e Tiranës procedon penalisht 10 persona

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 10 persona pas protestës së organizuar në kryeqytet kundër vaksinimit ndaj COVID-19. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin...

Po transportonte emigrantë, përfundon në pranga 56-vjeçari nga Elbasani

Policia e Fierit ka arrestuar një 56-vjeçar, pasi u kap në flagrancë duke transportuar emigrantë. Sipas uniformave blu, A. G., u kap në vendin...

Tentoi t’i jepte fund jetës, 44-vjeçari vetëhelmohet me pleh kimik

Një 44-vjeçar ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar me pleh kimik. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm. Burime zyrtare nga policia bënë...

Gjirokastër/ Dy vëllezërit dhunuan ish-gruan e njërit prej tyre dhe plagosën...

Dy vëllezër janë shpallur në kërkim nga policia e Gjirokastrës, pasi dhunuan ish-gruan e njërit prej tyre. Ngjarja ndodhi në një bar-kafe në lagjen...

Me shpejtësi deri në 161 km/h, gjoba dhe heqje të patentave...

Policia Rrugore ka ndëshkuar drejtuesit e mjeteve që qarkullonin në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan-Tiranë. Mësohet se disa drejtues mjetesh që qarkullonin me shpejtësi mbi normat e...

Karambol në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen 5 makina, një grua dërgohet me...

Një aksident masiv është shënuar ditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Bëhet me dije se në aksident janë përfshirë 5 makina. Si pasojë e aksidentit...

Vritet në mënyrë makabre nga bashkëkombësi 36-vjeçari shqiptar në Londër, i...

Një vrasje horror ka ndodhur më 21 shtator në Londër të Anglisë, ku një shqiptar është masakruar me thikë dhe me sende të forta...

E pickoi gjarpri duke luajtur te gjyshja, fëmija 4-vjeçar nga Delvina...

Një fëmijë rreth 4-vjeçar raportohet se është pickuar nga një gjarpër në Sarandë. Mësohet se fëmija i mitur ishte duke luajtur në një zonë...

Antidroga godet në Elbasan, arrestohen 10 trafikantë, u bllokohet kokainë, kanabis,...

10 persona kanë rënë në prangat e policisë së Elbasanit ndërsa një tjetër është vënë nën hetim pasi akuzohet për drogë. Raportohet se në pranga...

Gjendet i vdekur një person në mes të Elbasanit

Një person është gjetur i pajetë në qendër të Elbasanit mesditën e kësaj të shtune, pranë banjove publike të qytetit. Burime bëjnë me dije se...

LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagoset...

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mesditën e sotme në qendër të qytetit të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur disa minuta më parë. Nga...

Dëmtohen aksidentalisht dy punëtorët e ndërtimit në Tiranë

Dy punëtorë ndërtimit, janë dëmtuar aksidentalisht, gjatë kohës që kanë qenë duke punuar në një pallat në ndërtim në Tiranë. Shtetasit A. L dhe...