Tha që ndërmjetësoi/ Kozaku i përgjigjet Stresit: Nuk më ke shpëtuar...

Ngjarja e rrëmbimit të Kozak Bracit nga katër persona vazhdon të ketë jehonë në media edhe gjatë ditës së sotme. Nuk kanë munguar edhe...

Avokati i njohur tregon rrugën e vetme që Fatmir Mediu ka...

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar 13 vite nga tragjedia e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona ka dhënë...

Shpërndanin kokainë, policia italiane arreston tre shqiptarët, sekuestrohen mijëra euro

Tre shqiptarë dhe dy italianë janë arrestuar nga policia e Cuneo-s në Itali, pasi akuzohen për trafik kokaine. Mësohet se dy italianët e arrestuar...

Vdekja e 23-vjeçares në spitalin e Fierit pas operacionit, babai i...

Familjarët e Brisilda Sadushit, e cila ndërroi jetë në spitalin e Vlorës pasi kishte infeksion të përgjithshëm në gjak dhe tension të ulët kanë...

Kontrolle të rrepta me radarë, dronë dhe kamera. Policia ndëshkon 2123...

Intensifikohen kontrollet dhe monitorimi i qarkullimit të automjeteve, duke përdorur radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate fotografike dhe alkooltestues. Shërbimet e Policisë Rrugore në...

Atentati ndaj Inez Hajrullës në Vlorë në maj 2019, ekstradohet nga...

Ekstradohet nga Gjermania drejt Shqipërisë, një 25-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Nga ZQK Interpol Tirana, falë bashkëpunimit me autoritetet ligjzbatuese gjermane, u krye ekstradimi...

Dogji koshere bletësh, ullinj e kullota, në pranga “piromani” i Vlorës

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 19-vjeçar, të dyshuar si autor i katër rasteve të zjarrvënies në zonën e Selenicës. Në vijim të...

127 kg kanabis në automjet, policia në Janinë arreston dy shqiptarë

Policia e Janinës finalizoi sot një operacion për zbulimin dhe bllokimin e një sasie kanabisi. Sipas burimeve nga policia helene, mësohet se sasia prej 127...

Grabitje me armë zjarri në Shkodër, autorët prezantohen si policë

Një grabitje me armë ka ndodhur në fshatin Boriç i Vogël në Malësinë e Madh. Ka qenë ora 00:10 e mesnatës kur dy persona...

Kapet në Spanjë bosi kolumbian i kokainës, bashkëpunëtor me narkotrafikantët shqiptarë

Pas 4 muajsh i shpallur në kërkim nga autoritetet italiane, është arrestuar në Valencia të Spanjës, bosi kolumbian i drogës, në aferë kriminale me...

Shkodër/ Operacioni “Buna 2021”, tetë të arrestuar, në kërkim infermieri

Finalizohet operacioni policor i koduar “Buna 2021”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Operacioni nga Sektori për Narkotikët,...

Rihapja e dosjes “Gërdeci”, flet avokati i familjarëve: Një hap pozitiv

Avokati i familjarëve që u prekën nga tragjedia e Gërdecit, Dorian Matilija e ka cilësuar si pozitive faktin që është hapur gjykimi ndaj ish-ministrit...

Zamira Durda flet pas vendimit të GJKKO për dosjen ‘Gërdeci’: Djali...

“Është një vendim i pritshëm dhe i kënaqshëm, kisha kaq vite që prisja, por gjithsesi ka ende shumë pengesa të tjera për të arritur...

Zamira Durda pas vendimit të GJKKO për dosjen ‘Gërdeci’: Lajm i...

“Është një vendim i pritshëm dhe i kënaqshëm, kisha kaq vite që prisja, por gjithsesi ka ende shumë pengesa të tjera për të arritur...

Në lokal jashtë orarit policor, efektivët dhunojnë të rinjtë në Durrës-...

Një sherr mes policëve e të rinjve ka ndodhur në Durrës më 17 shtator. Mësohet se të rinjtë ishin në lokal, por jashtë orarit policor...

“Më erdhën 20 veta me tre makina dhe armë”: Kozaku flet...

Personazhi i njohur i Instagramit i njohur ndryshe si “Kozak”, i cili u rrëmbye dje nga katër persona, doli sërish live pak më parë...

Rihapet dosja “Gërdeci”, Gjykata e Posaçme vendos rigjykim për ish-ministrin Fatmir...

Rihapet çështja “Gërdeci”. Gjykata e Posaçme vendos rigjykim për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. SPAK iu drejtua në muajt e parë të vitit Gjykatës...

Dinamika/ 65-vjeçari kishte dalë të kujdesej për bagëtitë kur u qëllua...

Faik Veliu kishte dalë në orën 05.00 të mëngjesit për tu kudjesur për bagëtitë në momentin kur është qëlluar me armë zjarri nga largësia...

Prokurorët e SPAK në zyrat e hipotekës në Vlorë

SPAK ka zbarkuar mëngjesin e sotëm në Kadastrën e Vlorës. Prokurorët tashmë janë aty dhe po kërkojnë për verifikimt dosjet për zonat bregdetare. Kadastra e...

Tentoi të vrasë për hakmarrje, arrestohet pas 3 vitesh 47-vjeçari në...

Një 47-vjeçari është arrestuar pas 3 vitesh për një tentativë vrasjeje për hakmarrje. Më 31 gusht të 2018 ai me mjet prerës ka sulmuar...