Tentoi të vrasë për hakmarrje, arrestohet pas 3 vitesh 47-vjeçari në...

Një 47-vjeçari është arrestuar pas 3 vitesh për një tentativë vrasjeje për hakmarrje. Më 31 gusht të 2018 ai me mjet prerës ka sulmuar...

SPAK kërkoi lirimin, Gjykata e Posaçme lë sërish në qeli babain...

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka refuzuar për të dytën herë lirimin e Selim Çekajt, babait të Arbri Çekajt. GJKKO mori këtë vendim...

Nga Shqipëria në Mal të Zi, kapet në kufi me drogë...

Një sasi droge është kapur në kufirin shqiptaro-malazez në një automjet policie të Maqedonisë së Veriut. Mjeti në fjalë po udhëtonte nga Shqipëria drejt Malit...

Efektivët i gjejnë të mbjellë kanabisin, tenton t’i korruptojë. Në pranga...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 59-vjeçar i cili kishte kultivuar kanabis. N.Gj., nga Zall Bastari tentoi të korruptojë me një shumë...

Mbante armë zjarri dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 51-vjeçari në...

Policia në Kukës ka arrestuar një 51-vjeçar për armëmbajtje pa leje. Bëhet e ditur se në pranga është vënë  A. D., banues në fshatin...

U rrëmbye në Allias, policia gjen “mbretin” shqiptar të Instagramit

Policia e Tiranës reagon pas denoncimit të familjarëve të Kozak Braçi për rrëmbimin e këtij të fundit. Policia njofton se Braçi, i njohur si “mbreti...

Plagosi me armë zjarri vëllain, kapet autori në Lushnje

Policia e Lushnjes ka vënë në pranga vëllain e 65 vjeçarit të plagosur mëngjesin e kësaj të premtje. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Ngurrëz e...

Të shtëna në Lushnje, plagoset 65-vjeçari jashtë banesës me armë zjarri,...

Një 65-vjeçar është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Ngurrëz të Vogël të Lushnjes. Faik Veliu u qëllua në territorin jashtë banesës...

Qeni antidrogë i bën “gjëmën” shqiptarit në Itali

Qeni antidrogë i bën "gjëmën" shqiptarit në Itali. Dy ditë më parë autoritetet italianë arrestuan një 38-vjeçar shqiptar në zonën e Brindisit pasi në makinën...

A janë Berisha e Meta peshqit e radhës pas Adriatik Llallës?...

Ish-prokurori dhe ish-drejtuesi i Shoqatës së Prokurorëve, Shkëlqim Hajdari, tha se ndryshimet duhet të nisin që aty ku prodhohet vota e pastaj për të...

Humb jetën i riu në Laç, policia jep detajet e para

Një person rreth-35 vjeç është sjellë i vdekur këtë mbrëmje në spitalin e Laçit. Në spital gjenden forca të shumta policie. Paraprakisht dyshohet se 35-vjeçari...

Familjarët denoncojnë rrëmbimin e “mbretit” të Instagramit, policia “kreh” Alliasin. Ja...

Policia e Tiranës është sinjalizuar këtë mbrëmje për rrëmbimin e mundshëm të një personi. Dyshohet të jetë rrëmbyer Kozak Braçi, i njohur si mbreti i...

Armë zjarri dhe kanabis, arrestohen 5 të rinj në Bulqizë (Emrat)

5 persona janë arrestuar nga Policia e Dibrës, pasi akuzohen se kanë kultivuar lëndë narkotike dhe mbanin armë pa lejen e autoriteteve shtetërore. Mësohet se...

Zjarr në Lalëz, digjet një sipërfaqe e madhe me shkurre dhe...

Një vatër zjarri është regjistruar sot në Lalëz. Mësohet se nga flakët janë djegur sipërfaqe me shkurre dhe barishte, që janë karakteristikë e kësaj...

FOTOLAJM/ Aksident në Kavajë, kamioni kthehet përmbys në mes të rrugës

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradë, në afërsi të Kavajës, ku një kamion është përmbysur në mes të rrugës. Ndërkohë kalimi i...

Sherr mes adoleshentëve në Kamëz, përfundojnë në spital

Dy të rinj të moshave 16 dhe 17 vjeç në Kamëz kanë përfunduar në spital pas një sherri të ndodhur pasditen e sotme. Policia ka...

Zjarr në Fier, mes flakëve një sipërfaqe e konsiderueshme me ullishte...

Një tjetër zjarr ka rënë mesditën e sotme edhe në kodrat e Ardenicës, në Fier, në vendin e njohur si kodrat e Çipllakës. Zjarri është...

Prindërit e Sabrinës i drejtohen Gjykatës, kërkojnë heqjen e kujdestarisë së...

Prindërit e Sabrina Bengës, 23-vjeçares që u vra barbarisht me armë zjarri nga ish-bashkëshorti i saj, Elton Metaj, kanë depozituar këtë të enjte në...

Baste sportive në lokale, 2 të arrestuar gjatë natës në Durrës,...

3 persona janë arrestuar gjatë natës në Durrës pasi janë kapur duke organizuar baste të paligjshme dhe duke mbajtur lokalin jashtë orarit të lejuar. 21-vjeçari...

Mbante armë pa leje, në kërkim pronari i servisit në Lezhë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me forcën e posaçme "Shqiponja" në DVP Lezhë, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen...