Histori shqiptare / Vidhnin energjinë, Italia ‘demaskon’ çiftin shqiptar

Një çift bashkëshortësh shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane në zonën e Vittoria, për vjedhje energjie. Bëhet fjalë për Daniel Cenon 46 vjeç...

Historia e dhimbshme që fshihet pas tragjedisë në familjen shqiptare në...

Ngjarja e rëndë që ndodhi më 16 Shkurt në një familje shqiptare në Selanik të Greqisë, ka prapa një histori të dhimbshme. 20-vjeçari shqiptar...

Vëllai i ish-deputetit mund të fitojë lirinë në Holandë

Liria thërret për "vrasësin e Policit", kështu e ka vendosur titullin e saj gazeta holandeze "De Telegraaf", ku citon si burime të sigurta avokatin...

“Aplikacioni” i policisë procedoi 70 persona për poker dhe lloto online....

Policia e ka quajtur "Aplikacioni" operacionin e saj për ndëshkimin e rasteve të zhvillimit të palejuar të lojërave të fatit. Operacioni nisi më 1...

U akuzua për pedofili, por videon intime të policit e ka...

Berhan Bajrakurti, polici i Gruemirës u vu në qendër të vëmendjes pasi u denoncua për ngacmime seksuale ndaj një të miture, ku dhe...

“Humba kontrollin, e vrava në gjaknxehtësi”, dëshmia e punonjësit të bashkisë...

Roland Milo u arrestua në Vaqarr të Tiranës, si autor i dyshuar i vrasjes së shokut të tij, Sokol Rama. Ai ka pranuar autorësinë...

Torricelli: Irani tentoi sulme terroriste në Paris dhe Tiranë

Më 13 dhe 14 shkurt, në kryeqytetin e Polonisë, Varshavë, u mbajt konferenca e organizuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku në fokus...

Ish-ministri sulmohet brenda në burg, i thyejnë nofullën

Ish-ministrin e Punëve Sociale në Maqedoni, Spiro Ristovkim, i është sulmuar pas një shëtitjeje në oborrin e burgut. Ende nuk dihet se kush e ka...

Ekzekutoi shokun për pazaret e drogës, punonjësi i Bashkisë pjesë e...

Dyshohet se vrau shokun pas prishjes së pazareve të drogës, arrestohet 40- vjeçari. Policia e Tepelenës ka arrestuar gjatë një operacioni blic Roland Milon. Prangosja...

Vidhnin vila dhe investonin në Shqipëri, arrestohen “skifterët” që bënin namin...

Mbi 33 grabitje në zona të ndryshme të Italisë, por aventura e "skifterëve" shqiptarë ka përfunduar me arrestimin e tyre nga karabinierët. Mediat italiane thonë...

E trishtë: I moshuari apel për ndihmë: Nusja s’më shërben...

Ramadan Hasa është një 67-vjeçar i cili jeton në kryeqytet. Ai është baba i 3 femijëve, 2 vajzave dhe një djali, por pas vdekjes së bashkëshortes...

Artan Hoxha zbulon detaje: Garda nesër e armatosur, ja ku do...

Gazetari Artan Hoxha zbulon detaje nga përgatitja e Policisë së Shtetit dhe Gardës për të menaxhuar protestën e opozitës ditën e nesërme. Hoxha tha se...

Bulqizë: 22 vjet pa rrethim godina e Policisë

Prej 22 vitesh godina e Komisariatit të Policisë Bulqizë nuk ka rrethim. Godina aktuale ka qenë repart ushtarak dhe në vitin 1997 ajo u kthye në...

“Pa Gjurmë” : U largua nga Burreli në drejtim të...

Rasti i trajtuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Pa Gjurmë"  është historia e Shaqir Ndreut një 51-vjeçari, i cili humbi kontaktet me familjen e tij në...

Rrëfimi i banorëve të Krrabës, si u vodh floriri në tunelet...

Grupi i ngarkuar për të siguruar thesarin e shtetit dhe tunelin e Krrabës e ka marrë këtë objekt në dorëzim me procesverbal në datën...

“Pasi kryem marrëdhënie, ai…”, nëna e divorcuar masakrohet nga i riu...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Rio de Janeiro, ku një 57 vjeçare është dhunuar në mënyrë çnjerëzore nga një i ri të cilin e...

Arratisje spektakolare në Greqi, shqiptari hidhet nga makina e policisë

Shqiptarët në Greqi vijojnë të sjellin probleme për policinë e për drejtësinë greke. Së fundmi mësohet se një arratisje spektakolare ka ndodhur ditën e djeshme në...

Vrau “të fortin” e Tiranës, Gjonaj: Pezullohet drejtori i burgut, e...

Pas vendimit për Dritan Dajtin, edhe ai për Gert Gjinararin, autorin e dënuar për vrasjen e të "fortit"të Tiranës, Naim Zyberi është quajtur në...

Panik në Elbasan, zjarr në një banesë të rrënuar. Gjendeshin fishekë...

Banorët e lagjes "Haxhias" në Elbasan janë tronditur nga një shpërthim që ka ndodhur në një shtëpi të braktisur mesditën e kësaj të mërkure. Sipas...

Viktimë e vjedhjes me dhunë, kush është shqiptari i vrarë në...

Zona e Fortalezës në Brazil prej kohësh është nën ndikimin e bandave kriminale, ku viktimë e grabitësve me armë ka mbetur edhe një shiqptar. Të...