Rama: Duan mastera shkencorë pa lekë. Do shkurtojmë kuotat në universitet

Kryeministri Edi Rama gjatë një vizite në Elbasan në një sipërmarrje të profileve mekanike është shprehur se të rinjve u ka humbur dashuria për...

Nis seanca paraprake për Klement Balilin, avokati i tij kërkon gjykim...

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca për Klement Balilin, i njohur si “Eskobari i Ballkanit”. Avokati i tij, Theodhori Sollaku kërkoi...

Terrorizonin bizneset dhe banorët e Viterbos, shkatërrohet grupi kriminal. Mes tyre...

Policia italianë ka lëshuar urdhër arreste për 13 persona të dyshuar si pjesë e një organizate kriminale mafioze, mes të cilëve edhe shqiptarë. Mediat...

Rrëshqitje gurësh, bllokohet rruga Tepelenë- Nivicë

Masiv gurësh kanë bllokuar aksin rrugor Tepelenë- Nivicë këtë të premte duke paralizuar qarkullimin e njeërzve dhe mjeteve. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të...

‘Janë binjakë homozigotë’/ Vëllezërit shqiptarë që bastisnin shtëpi në Itali...

As Policia Shkencore nuk po arrin të fajësojë dy binjakë të tmerrshëm, të cilëve u pëlqen jeta plot rreziqe. Në zonën rurale të Friulit,...

Asambleja e Pedagogëve ultimatum Ramës: Ndrysho ligjin e Arsimit të Lartë...

Asambleja e Pedagogëve i ka vendosur ultimatum qeverisë që deri në 1 shkurt të ndryshojë ligjin e Arsimit të Lartë, në të kundërt ata...

Beteja e Tendës së Qypit që paralajmëroi dimrin e fundit të...

Kreu i shtetit Ilir Meta ka marrë pjesë në aktivitetin e përvitshëm që paralajmëroi dimrin e fundit të pushtuesve gjermanë. Beteja e Tendës së...

33 shërbime të e-Albania mund të merren në sportelet e Postës...

Shërbimet e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit tashmë mund të merren pranë sporteleve të Postës Shqiptare. Bëhet fjalë për 33 shërbime të portali...

Tarifat për shërbimet dentare përfundojnë në gjykatë, MSH: Nuk është tagër...

Vetëm pak pasi Autoriteti i Konkurrencës deklaroi se ka marrë në shqyrtim vendimin për rritjen e çmimeve të Asamblesë Kombëtare të Urdhrit të Stomatologut,...

Tiranë, dy lagje të reja në Njësinë 5 me rrjet të...

Dy lagje të tjera në Njësinë nr.5 në kryeqytet kanë një furnizim më të mirë dhe më cilësor me uji. Bashkia e Tiranës nëpërmjet...

ARRSH: Nuk ka rrugë të bllokuara nga bora, por ja ku...

Situata e reshjeve të së enjtes në vend kanë sjellë një sërë problemesh në qarkullim. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se nuk ka...

Reforma / Nga 1 shkurti, leje ndërkombëtare 3-vjeçare të drejtimit dhe...

Një lajm i mirë vjen nga Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor. Prej një shkurtit lejet ndërkombëtare 3-vjeçare të drejtimit dhe të qarkullimit do...

“X5” humb kontrollin e del nga rruga, përplaset me mjetet e...

Një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me mjetet e tjera. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Unazës së Re në Tiranë. Mësohet se...

Tarifat për shërbimet dentare, reagon Autoriteti i Konkurrencës

Autoriteti i Konkurrencës ka reaguar lidhur me vendimin e Urdhrit të Stomatologëve për listën e çmimeve dysheme për shërbimet në klinikat dentare. Autoriteti thotë...

Aksident në hyrje të tunelit të Elbasanit, rëndohet qarkullimi i mjeteve

Një aksident ka ndodhur paraditen e të premtes në hyrje të tunelit të Elbasanit. Burimet paraprake bëjnë të ditur se është përplasur një makinë...

Surprizon moti në fundjavë, nuk ka shi por…

Sipas Meteoalb rreshjet këtë të premte do të vijojnë me intensitet më të dobët dhe kryesisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërkohë që ditën e djesh,me...

Pas 12 vitesh, Balla: Qazim Sejdini tërhiqet nga gara për kryebashkiak...

Ka qenë kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla që ka bërë të ditur se Qazim Sejdini pas 12 vitesh drejtimi të Bashkisë së...

Kërkoi favor seksual nga nëna e divorcuar, arrest me burg për...

Kërkoi favor seksual nga nëna e divorcuar, arrest me burg për gjyqtarin e Fierit Gjykata e Apelit e Krimëve të Rënda ka lënë në fuqi...

Padia për shpifje / Shkëlzen Berisha dhe Taulant Balla ballë...

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ishte sot në gjyq për padinë që ka ngritur ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Tirananews.al sjell fotot nga Gjykata...

‘Thuaju të ulen te kafja’, dy turqit e heroinës së Hasit...

Dy shtetasit turq Iskender Sale, Nejdet Cesuroglu dhe një kosovar me emrin Xhemal Shalla, dyshohet se kanë mbërritur në Shqipëri, me qëllim zhvillimin e...