Rimbursimi i të sëmurëve me Covid, Vokshi: Qeveria, jo pandemia, është armiku më i...

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, tha sot se “shqiptarët janë më të braktisurit dhe më të keqtrajtuarit në Europë gjatë pandemisë”. Në një reagim, Vokshi shprehet se “në prezantimin e gjetjeve kryesore të studimit...

Eni i bën dedikim special Gretës për ditëlindje, ja çfarë i shkruan

Këngëtarja Greta Koçi feston sot ditëlindjen dhe e dini sa vjeç mbush? Nëse u bëtë kuriozë, po jua tregojmë. Greta ka lindur më 26 shtator të vitit 1991 dhe sot mbush plot 30 vjeç! E...

Krijesa gjigande del në bregdetin e Semanit, pushuesit mbeten pa fjalë

Një breshkë uji gjigante ka dalë në bregdetin e Semanit ditën e sotme. Përmasat e saj janë 1 metër e gjatë dhe 65 cm e gjerë. Pushuesit të mahnitur nga madhësia e saj janë afruar...

A do ndryshojë ora në muajin tetor?

Shumë mund të pyesin nëse do të ndryshojë ora në tetor, siç ndodh prej shumë vitesh. Por, si duket ende nuk ka një vendim, përcjell abcnews.al. Parlamenti Europian kishte vendosur që ndryshimi i orës të...

Covid-19/ Studimi: Kjo është arsyeja pse transmetohet më lehtë në disa qytete (rasti i...

Forma urbane gjithashtu ka peshë. Të vogël dhe të kufizuar. Por me njëfarë korrelacioni: dhe prandaj nëse një qytet ka një strukturë lineare, ose rrjetore, ose radiale (si Milano), ky aspekt mund ta ketë...

Plas keq sherri mes Silvana Bushatit dhe gazetarit: Më ke bërë ofendime nga më...

Një sherr ndodhi mbrëmjen e djeshme në emisionin “EXPULS’ mes ish-missit Silvana Bushati dhe gazetarit Isa Myazyraj. Sherri i tyre ka nisur që një vit më parë virtualisht, pas një deklarate qe Bushati ka...

Horoskopi javor 27 shtator – 3 tetor 2021, ja çfarë kanë rezervuar yjet për...

Dashi Mundohuni të merrni ndonjë ditë lejë gjatë kësaj jave dhe të shkoni jashtë qytetit tuaj. Do çlodheni, do reflektoni dhe do ju ndriçohen idetë. Nëse jeni në një lidhje mos u bëni impulsive dhe...

Nga sherri në Greqi me rusët deri tek arrestimi në Austri, jeta e vështirë...

Florian Marku ngriti peshë mbrëmjen e djeshëm zemrat e gjithë shqiptare duke u shpallur kampion bote teksa mbi shpatulla mbante flamurin tonë kombëtar. Shqiptari triumfoi me pikë ndaj ukrainasit Maksim Prodan, pas plot dhjetë raundesh,...

Moti bën kthesën e madhe, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon si do të jetë koha...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, parashikon se java që presim përpara do të jetë me mot të paqëndrueshëm dhe prezencë të shpeshtë të reshjeve të shiut, por nuk do të mungojnë edhe alternimet e kthjellimeve. Ditën e...

Tjetër përplasje me SHBA-në? Erdogan shqyrton mundësinë që të blejë më shumë raketa ruse

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka sinjalizuar se po e shqyrton mundësinë e blerjes së më shumë sistemeve anti-raketore ruse, një veprim ky që mund të tensionojë edhe më tej raportet me Uashingtonin. Turqia,...

Goditën me mjete të forta dhe bën për spital një person në Durrës, shoqërohen...

Dy persona janë shoqëruar në polici, pasi akuzohen se goditën me mjete të forta pas një konflikti të çastit një shtetas. Ngjarja ndodhi në lagjen Nr.18 në Durrës. Burime zyrtare bënë me dije se ka...

CR7 bën gafë në rrjetet sociale, tifozët e vëmendshëm ‘e mbysin’ me komente

Lamtumira e Cristiano Ronaldo-s nga Juventus nuk ka qenë pa polemika. Mes gjërave më të përfolura ka qenë postimi me të cilin CR7 ka përshëndetur tifozët bardhezi në Instagram. “Grazzie a tutti”, “Grazzie Juventus”, ka...

Vaksinat/ Dozat shtesë mund të sigurojnë fitime marramendëse për kompanitë prodhuese, parashikimi për Pfizer/Biontech...

Për disa kompani prodhuese të vaksinave është krijuar mundësia e fitimit të disa miliarda dollarëve më shumë, ndërsa Shtetet e Bashkuara po përgatiten për shpërndarjen e dozave shtesë të vaksinës kundër COVID-19, për të...

Sfidat e Tiranës në sytë e reporterëve të rinj nga Ballkani, Veliaj dhe Monaco...

Tirana do të presë një grup reporterësh të rinj nga gjithë Ballkani, si pjesë e “Youth Trail Initiative”, një iniciativë e OSBE-së. Për këtë konkretizuar këtë nismë, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, së bashku...

Florian Marku u shpall kampion bote, kush është greku që i hodhi flamurin shqiptar...

Fitorja e Floran Markut mbrëmjen e djeshme, i cili u shpall kampion bote në peshat e mesme i ngriti peshë zemrat e gjithë shqiptarëve. Por pas karrierës së lavdishme të Florian Markut qëndron edhe një...

Tensionet në Veri/ Albin Kurti takohet me krerët e opozitës, merr mbështetje për Policinë...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me liderët e subjekteve opozitare në Kuvend. Ai ka pritur në takim në zyrën e tij në qeveri kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi...

Dita e shtatë e bllokadës në Veri/ Dy avionë serb fluturuan pranë kufirit, njësitë...

Pas dy incidenteve në Zubin Potok dhe Zveçan, situata në veri të Kosovës të dielën raportohet të jetë e qetë. Ekipi i Radios Evropa e Lirë, që ka qëndruar në pikat kufitare në Jarinjë dhe...

Manjani ‘thumbon’ ambasadoren Kim: Shefat e saj po i bëjnë presion!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ‘thumbuar’ përmes një postimi në rrjetet sociale ambasadoren amerikane Yuri Kim, në lidhje me deklaratat e fundit ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas Manjanit, Yuri Kim sulmon Berishën se i...

Covid-19/ Ministrja e Arsimit në Kosovë: Mbi 65% e mësuesve janë vaksinuar

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagavci deklaroi se janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura, që viti i ri shkollor të nisë më 27 shtator. Ajo bëri të ditur se...

“Largohuni nga studio”, dy prezantueseve iu komunikohet ‘live’ urdhri i papritur (Video)

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në televizionin amerikan ABC. Dy prezantueset janë përballur me një situatë të sikletshme teksa në mes të emisionit u është kërkuar të lirojnë studion pasi kanë rezultuar pozitive...