Arilena 5

Arilena Ara në formë perfekte, me një video tregon se si e ka arritur...

Arilena Ara i është përkushtuar së fundmi disa projekteve muzikore, ndërsa krahas tyre e shohim çdo të premte në ‘The Voice Kids’ si një nga trajneret. Si personazh i njohur i ekranit edhe Arilena si gjithë të...

Dosjet, lista e 30 zyrtarëve si spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit

Në institucionet shtetërore rezultojnë 30 zyrtarë të shtetit të cilët kanë qenë spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, aktiv ose bashkëpunëtor. Kjo është shifra e konstatuar në raportin vjetor të këtij Autoriteti, i cili është...

Volkswagen shpërblen me 9 mijë Euro përdoruesit që kanë makinë me naftë

Volkswagen dëshiron të zgjerojë stimulimet e tyre për tregti tek pronarët e automjeteve më të vjetra në të gjithë Gjermaninë, duke zgjeruar kështu programin përtej 15 qyteteve më të ndotura të vendit. Kompania në Gjermani...

Fat tragjik për 22-vjeçaren, humb jetën pasi loja e seksit shkoi keq

Anna Florence Reed nga britania është gjetur e vdekur në një dhomë hoteli në Zvicër gjatë një “lojë seksi të shkuar keq”. Ajo u zbulua të martën në orën 7 të mëngjesit në banjën...

Babë e bir në burg! Shitën organe trupi të infektuara me HIV dhe hepatit

Babë e bir kanë bashkëpunuar për një krim të rëndë. Ata janë akuzuar për shitjen e organeve të trupit me sëmundje ngjitëse, ndërkohë që i mashtronin njerëzit se dërgoheshin për kërkime shkencore. Prokurorët federalë në Illunois thonë...

Ylli televiziv Abraham dhuron shfaqje në plazh me sjellje provokuese para turistëve

Ylli televiziv Farrah Abraham po vazhdon të shijojë pushimet në Tulum të Meksikos. Ajo u kap nga kamerat duke shijuar rrezet e diellit së bashku me shoqen e saj seksi shkruan DailyMail. Në...

Elbasani “ha” një tjetër drejtor policie, shkarkohet Altin Qato

Nga sot, Altin Qato nuk do të jetë më drejtor i Policisë së Elbasanit. Burime për tirananews.al bëjnë me dije se Qato është shkarkuar nga detyra e Drejtorit të Drejtorisë së Policisë në qarkun e Elbasanit....

Vdiq 34 vite më parë, si u nxorr nga varri Enver Hoxha në ’92

Enver Hoxha, diktatori më gjakatar i Europës Lindore do të vdiste 34 vite më parë, pikërisht në 11 prill duke lënë pas një Shqipëria të shkatërruar, njerëz në uri, mijëra të vrarë, zhdukur, arrastisur, burgosur dhe përdhunuar...

Burdullaku bima që ul kolesterolin

Që nga kohët e lashta burdullaku, është përdorur në mjekësinë natyrore, falë vlerave të tij të pabesueshme. Bima është duke rifituar famë nga disa hulumtime shkencore të kohëve të fundit që kanë konfirmuar vlerat e...

Vodhi 44 diamante dhe i fshehu në anus, arrestohet nga policia

Një burrë nga New Mexico, SHBA është ngarkuar me akuza pasi iu gjet një qese me 44 diamante të cilët i kishte fshehur në zorrën e trashë. Sipas oficerëve të policisë, Eusebio Padilla, fillimisht u...

Zbuloni nëse Meghan Markle do të lindë binjakë apo jo?!

Ndonëse Meghan Markle është drejt fundit të pritjes së ëmbël, hamendësimet dhe lajmet lidhur me beben që pritet të vijë në jetë vetëm pas pak ditësh nuk kanë të sosur. Gjinia, emri, spitali, dadot…çdo...

Grabitja në Rinas/ Basha: Kompania në bashkëpronësi të njeriut të besuar të PS

Duke theksuar sot se “përgjegjës për sigurinë në Rinas e kudo është qeveria dhe shteti shqiptar jo kompanitë private, e nëse nuk ka siguri, fajin e ka shteti”, kreu i PD-së, ka numëruar sot...

Helmohen anëtarët e një familjeje dhe mysafiri i tyre, 38-vjeçarja rrëfen tmerrin

 Mungesa e kushteve të tregtimit dhe kontrolleve të njësive tregtare apo bizneseve të ndryshme është bërë evidente pas rastit të helmimit të pesë anëtarëve të një familjeje nga fshati Turan i Tepelenës. Një tregtar...

Ekskluzive / Po drejtohej nga Shqipëria, dy avionë të NATO-s parandalojnë shkeljen e kufirit...

Në një kohë që të martën po vidheshin lekët në pistën e aeroportit të Rinasit, edhe hapësira ajrore e vendit tonë ka rrezikuar që të cenohet. Burime nga një zyrtar i vendit tonë në NATO bëjnë me...

Ndodh në Shqipëri, përgatisin cigare marijuane në mes të emisionit

Një veprim që nuk është parë ndonjëherë në emisionet shqiptare ka ndodhur dje në emisionin e Roza Latit, “Why Not”. Moderatorja me të ftuarën e saj, këngëtaren Kordana Kingji, ose siç e njeh publiku me...

FOTO- Tiranë/ I bie pema mbi makinë, shpëton për mrekulli

Moti i keq i ditëve të fundit, i shoqëruar me erëra të forta kanë shoqëruar vendin këto ditë. Si pasojë degë pemësh janë thyer duke u kthyer në rrezik për njerëzit dhe mjetet. Ngjarja e...

Video e plotë/Si hynë grabitësit në aeroportin e Rinasit

Një video është publikuar nga syri.net se si grabitësit e Rinasit kanë mundur lehtësisht në mes të ditës të lëvizin traun e betonit dhe të hapin derën prej nga hynë për të marrë sasinë...

Pse u arrestua Assange? Çfarë do të ndodhë tani me themeluesin e Wikileaks

Mediat britanike raportojmë me lajm të fundit se Julian Assange është arrestuar në Londër, në ambasadën e Ekuadorit, aty ku ka kërkuar dhe azil politik. Pak ditë më parë u raportua se Ekuadori...

Një muaj pas lindjes Linda Halimi me trup të mahnitshëm

Artistja shqiptare Linda Halimi u bë nënë për herë të parë më 11 mars të 2018-ës dhe solli në jetë vajzën qe e pagëzuan me emrin Kaimana. Sot fiks një muaj pas lindjes këngëtarja nga...

VIDEO- Çfarë po ndodh në Kukës? Ushtria zbarkon me mjete të blinduara

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar pamje video nga Kukësi ku shihen mjetet e blinduara të ushtrisë. Nuk dihet ende arsyeja e mbërritjes së këtyre mjeteve ndërsa Berisha e quan një hakmarrje dhe antikushtetuese. “Edvin...