E papritur, ‘Sofia’ e “Zonë e Lirë” bën ndryshimin e madh në pamjen e...

Mbrëmjen e sotme ka filluar si çdo të premte “Zonë e Lirë”, por në hapjen e emisionit, është vënë re një ndryshim i papritur në pamjen e Sofies. Xheni Brahaj, Sofia siç quhet ndryshe në...

Alfred Peza: Një opozitë që po proteston kundër vetes!

Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti”...
Edi Paloka

Edi Paloka rrëfen takimin e parë me Edi Ramën: Isha me Fevziun, ai me...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Duke marrë shkas nga debatet e tij me kryeministrin Edi Rama, drejtuesi i “Zonë e Lirë” Arian Çani...

Lorenc Vangjeli bën publik lajmin: Dy momente spiunazhi nga Ambasada në Tiranë

Analisti Lorenc Vangjeli ka pohuar për herë të parë në Java në RTSH dy momente të verifikuara sesi një Ambasadë e huaj në Tiranë është përfshirë në spiunazh. Pa përmendur se cila është Ambasada, por...

Tjetër ndryshim në qeveri, dorëhiqet zëvendësministrja e Ramës

Burime pranë Kryeministrisë bëjnë me dije se është dorëhequr nga posti i zv.ministres, Albana Shkurta. Zonja Shkurta mban postin e zv.ministres pranë Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave që prej tetorit të vitit 2017. Albana Shkurta...

I zuri vendin në ‘The Voice Kids’, Dojna Mema: Ja ç’farë më tha Ledioni

Ky sezon i "The Voice kids" erdhi me ndryshime pasi në vend të Ledion Liços programin e drejton moderatorja e njohur Dojna Mema e cila është përshtatur shumë mirë në këtë lloj formati. Në një intervistë për...

Trafiku i drogës, kapet anëtari i 40-të i bandës së ‘Eskobarit shqiptar’

Shkon në 40 numri i anëtarëve të bandës së Met Kananit që janë arrestuar në Shqipëri, Maqedoni, Itali, Greqi dhe në Turqi. Ditën e sotme është arrestuar në Fier, G.V. 36 vjeç, i cili akuzohet për...

Shqipëria bëhet me një deputete që nuk ka punuar asnjë ditë të vetme në...

Elda Hoti është deputetja e re e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, e cila pas marrjes së mandatit nga KQZ, ka shkuar para dy ditësh në Parlament. Deputetja Hoti do përfaqësojë popullin në Parlament, por...

Divorcohet ish-deputetja e PD-së Grida Duma

Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me bashkëshortin Ilir Shqina, i cili më parë ka qënë pedagog i Gridës dhe diplomat në ambasadën...

Jessica Alba bën nga një tatuazh në trupin e saj për tre fëmijët

Aktorja dhe biznismenja e suksesshme ka postuar disa fotografi në llogarinë e saj në Instagram ku ka treguar se ka bërë tri tatuazhe të reja në krahun e saj të majtë. Të tri dizajnet e tatuazheve janë...

Erion Veliaj ironizon protestën e opozitës? Mundësi e mirë për turizmin. Mezi pres të...

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj premton se në 17 mars do të zhvillohen mbi 50 aktivitete në Tiranë. Veliaj flet me tone ironike edhe për protestën e opozitës në 16 mars, duke e cilësuar si...

Burri paguan 50 mijë euro për gruan, donte të kthehej në një barbie seksi

24-vjeçarja e quajtur Paulina është vajza që para një viti nuk gjante fare me atë që është shndërruar sot. Paulina ishte e dashuruar me një burrë 32-vjeçar i cili i ofroi asaj një operacion plastik që kushtonte...

Isli Islami zbulon ëndrrën e tij në sirtar

Isli Islami ka zbuluar se një ndër pasionet e tij krahas moderimit dhe muzikës, është edhe aktrimi. Pyetjes në “Insta Story”, nëse do ta shihte veten në ndonjë film, Isli i është përgjigjur: “Aaa, ma ke gjetur midenë....

“Zonja e Vjetër” surprizon në merkato, kërkon mbrojtësin e Interit

Reparti që kampionët e Italisë duan të fuqizohen është mbrojtja. Me Bonuçin 32 vjeç dhe Kielinin 3, “Zonja e Vjetër” do të përforcojë repartin që ka mbajtur ekipin në këmbë kaq kohë. Sipas “Calciomercato.it”, bardhezinjtë...

Nga Marin Mema e Lorenc Vangjeli te ish-deputeti i PS; lista me anëtarët e...

Ministria e Arsimit ka publikuar listën me anëtarët e rinj që ka emëruar në Bordet e Administrimit të universiteteve publike. Anëtarët e bordeve u shkarkuan gjatë protestës masive të studentëve, duke u bërë fajtorë...

Gent Zenelajn e zuri gjumi dhe s’shkoi në emision, si ja hodhi!

Gentian Zenelaj ka treguar sot në “Club Fm” një episod mjaft komik, të shkëputur në një nga punët e tij të para. Aktori i humorit ka zbuluar se kur punonte në radio, emisioni që ai prezantonte...

Kryemadhi i kthehet Ramës: Unë besoj në Zot më shumë se besimtarët, mos guxo…

Kryeministri Edi Rama ironizoi sot nga Berati kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi pas lutjes së saj në Zot për protestën e së shtunës. "A e mban dot shpiragu klithmën e Monikës "O Zot shpëtoji shqiptarët nga blerja...

Ironia e Aurela Gaçes, jo vetëm i përgjigjet komentuesit, por i ofron një...

Është një nga këngëtarët me të cilën krenohemi më shumë, por edhe një nga personazhet publik më të drejtpërdrejtë. Kështu që kur i ben koment Aurela Gaçes prit edhe një përgjigje shumë dimensionale Ndërsa ndodhet për koncertet...

Shpërndanin drogë nëpër Tiranë, arrestohen 3 të “fortët”

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Ata ranë në pranga për tregtim droge të fortë në formë dozash në zona të ndryshme të kryeqytetit. Operacioni i koduar...

Elisa Spiropali pranon se e kanë ofenduar shpesh, zbulon sekretin si i ka kapërcyer

Elisa Spiropali ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, nga ku foli për marrëdhëniet me të bijën, si edhe qëndrimin lidhur me situatën aktuale në politikë. Prej 13 vitesh...