OPED

Mero Baze/ Pse Berisha po nxit mosbindje të të shkarkuarve nga Basha?

Një kryetar lokal i Partisë Demokratike në Fier, ka kundërshtuar publikisht vendimin e Lulzim Bashës  për shkarkimin e tij dhe zëvendësimin me një kryetar...

Artan Fuga / Ideja mediokre e vetingut të politikanëve

Nga Artan Fuga Çfarë ideje mediokre, e dëmshme, populiste kjo e vetingut të politikanëve! A thua se nuk ka organe që kontrollojnë pasurinë e deputetëve dhe...

Mero Baze: A mund ta përjashtojnë nga PD “ndryshimet kushtetuese”, grupin pro Berishës?

Lulzim Basha ka paraqitur në emër të Partisë Demokratike disa ndryshime kushtetuese që kanë të bëjnë me reformën zgjedhore, vetingun e politikanëve dhe reformën...

Alfred Peza/ Të shesësh hallin e Sali Berishës si çështje kombëtare!

Teknologjia që përdor propaganda për ta kamufluar hallin personal të një lideri politik, është sofistikuar deri në atë pikë, sa na e shesin atë...

Mero Baze/ Pse Berisha është braktisur nga deputetët e Veriut të Shqipërisë?

Deputetët e Partisë Demokratike në veriun e Shqipërisë kanë braktisur në shumicë foltoren e Sali Berishës. Ai nuk ka mundur të marrë dot asnjë...

Mero Baze/ Basha e rikthu Berishën tek gijotina amerikane

Lulzim Basha i ka kthyer një përgjigje shteruese Sali Berishës dhe mbështetësve të vet, duke e rikthyer debatin në fakt aty ku ka nisur,...

Alfred Peza/ Ndëshkimi i Albin Kurtit si ai i Sali Berishës më 1992

Ka një ngjashmëri të habitshme, mes asaj çfarë ndodhi në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë dhe asaj çfarë ka ndodhur, në zgjedhjet...

Astrit Patozi / Sa herë shoh Kosovën, më vjen keq për Shqipërinë

Astrit Patozi / Tashmë po kthehet në një ligjësi, që Kosova reagon me shpejtësi të admirueshme ndaj zhvillimeve politike, ndërkohë që në Shqipëri duket...

Ilir Beqaj/Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në vend. Kjo...

Mero Baze/ ‘Pushtimi’ i selisë, si beze e kuqe me të cilën Basha po...

E vetmja përgjigje e sinqertë që i vë kapakun çdo debati nervoz rreth foltores së Berishës dhe të ardhmes së saj, është pushtimi i...