Dy herë janë shumë!

Nga Mero Baze Për të gjithë ata që u shqetësuan dje nga letra e Baton Haxhiut, ndaj mikut më...

Lubonja: Vendimi i Metës për Cakajn meriton të përshëndetet

Analisti Fatos Lubonja, në në lidhje me “Skype” me studion e lajmeve në “News24”, ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti, Ilir Meta.

Babaramo çuditet me Baton Haxhiun: Si ky spiun i UDB-së, ka kaq shumë ndikim...

Ilir Babaramo shkruan se përplasjet e Ilir Metës me Edi Ramën janë normale. Anormale sipas tij, është ndërhyrja e Baton Haxhiut në debatin mes...

Ekonomia/ Gjermania ka filluar të bëhet gati për më të keqen

Nga Christian Reiermann Retë po grumbullohen në horizontin e ekonomisë globale dhe rreziku i një recesioni po rritet. Shumë ekspertë...

Jepini fund këtij turpi!

Nga Zef Mazi* Kryeministri Edi Rama caktoi per minister te jashtem nje djale te ri të moshës 28 vjecare dhe...

Derisa të zbulohet skandali tjetër seksual…

Nga Çapajev Gjokutaj Një gjyqtar në Fier ka kërkuar jo vetëm páre, por edhe favore seksuale nga të paktën tri...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm,...

Protesta, si projeksioni i ëndrrave të gjithkujt!

Nga Alfred Peza / Ka ndodhur diçka shumë interesante me protestën e studentëve, e cila përveç të tjerash,...

Edi Rama, Ermal Mamaqi dhe epshi skeptik i Dolfit të 45-ës

Nga Lorenc Vangjeli Ka disa ditë që në Tiranë ka shpërthyer një histeri e vërtetë kundër një djali të ri,...