Putini u prit si Zot në Serbi, por… la pas shumë çështje të hapura

Nga Ivica Petrovic Vizita e Putinit ishte një festë e madhe për Beogradin dhe Serbinë. I gjithë qyteti u mbjat...

Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim

Nga Veton Surroi/ Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1.

“Qeni i Sharrit”, i Rusisë në Ballkan!

Nga Mero Baze/ Vladimir Putin ka marrë dhuratë një qenë Sharri nga Presidenti serb Vuçiç. Sipas gjasave, Vuçiç ka...

“Deri dje jetonin në mal me lopët, tani justifikojnë pasurinë duke shitur gomarin apo...

Nga Kreshnik Spahiu Ka 2 muaj që sheh ëndrra, si mund ti prijë levizjes studentore,...

Rezervuari hipotetik i votave të djathta dhe PD-ja e Bashës

Nga Eduard Zaloshnja Këtë fundjavë PD-ja do të mbledhë Këshillin Kombëtar, për të zgjedhur organet drejtuese të saj. Pas dy...

Presidenti në kërkim të shansit për kryeopozitar

Nga Mero Baze E di që ka shumë zemërim dhe debat rreth vazhdimit të refuzimit të Presidentit Ilir...

Çfarë të bën një Trampist?!

Nga Adi Krasta/ Nëse ju ka shkuar ndërmend të pyesni veten se çfarë është trampizmi, si një shprehje e...

Opozita jonë “Konstitucionaliste”

Nga Arben Isaraj/ Pasi Partia Socialiste, si forca politike fitimtare e dalë nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 2017-tës,...
mero Baze

Dorëzimi i LSI, vlen me shumë se dorëzimi i Balilit

Nga Mero Baze Edi Rama dhe Ilir Meta, e tepëruan duke falenderuar institucionet e gabuara për meritat që kanë...

‘Albania First’ e Ilir Metës!

Nga Altin Ketro/ Është shumë interesante situata politike fill pas skadimit të afatit kushtetues për çdekretimin nga detyra të...