Zëvendësministri që prezantohet si ministër!

Nga Luan Rama, Zëvendëskryetari i LSI E paprecedent dhe e patolerueshme; zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, prezantohet si ministër! Me një akt qesharak e të paligjshëm,...

ANALIZA/ “Njëri te lobi ruso-serb, tjetri me brekushe në Riad, pse Rama dhe Thaçi...

Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur...

Skandali i revistës zvicerane/ Shqiptarët kanë kafka të sheshta, për ta një thikë thotë...

Nga Enver Robelli Revista «Weltwoche» e Zürichut në numrin më të ri ka botuar të enjten një tekst për një këngëtare rep të quajtur Loredana, e...

ANALIZA/ Tusk nuk po bënte shaka, Brexit është me të vërtetë ferr

NGA DAVID M. HERSZENHORN Ai me të vërtetë donte ta thoshte. Zyrtarët e BE thanë se nuk kishte mesazh të koduar - ose dredhi më...

ANALIZA/ Pse lëvizja e Xhaketave të Verdha është një dhuratë për Macron

Xhaketa e Verdha supozohej se do ta vrisnin Emmanuel Macron, por ata mund të përfundojnë duke e bërë atë më të fortë. Nuk dukej kështu...

Mesazh historik i SHBA për Kosovën në prag të Rambujesë

Në 6 shkurt mbushen 20 vjet nga hapja e Konferencës së parë Ndërkombëtare për Kosovën në Rambuje në vitin 1999. Kam botuar atë ditë...

Rëndësi ka buzëqeshja, jo pajisja

Nga Klaudia Malaj Bota është ndarë me thikë, në të pasur dhe në të varfër. Shtresa e mesme sa vjen dhe po zhduket, kjo përshkak...

Nga Flamur Vezaj / “Vettingu” dhe ONM-ja për SHOW!

Prej kohesh kam shkruar që disa anëtaë të KPK-se ose thënë ndryshe “Vettnigut” nuk e meritonin vendin ku janë! Qoftë për lidhjet me politikën, kanë qenë...

Tradhëtia ndaj Charlie Hebdo

Katër vjet më parë, disa xhihadistë mësynë me forcë në zyrat e revistës Charlie Hebdo në Paris, dhe qëlluan për vdekje 10 anëtarë të...

A do ta hiqni taksën e librit ju, zoti Basha?

Unë e di se sot ju as nuk hiqni, as nuk vini taksa, zoti Basha. Po pyetja që zgjodha edhe si titullin e radhëve...