Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin!

Nga Mero Baze Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u...

Pyetja 1 milionëshe për Lulzim Bashën

Nga Eduard Zaloshnja/ Gjatë tetë vjetëve që Berisha ishte kryeministër, Edi Rama provoi me të gjitha mënyrat t’ia zinte vendin, nga më gandistët tek më...

Strategjia e paprinciptë e opozitës. Përdorimi i “studentëve” për një parti të re

Nga Endri Kajsiu/ Për ditë me radhë, të rinj të identifikuar nga media si besnikë të forumeve rinore të partisë demokratike dhe lëvizjes socialiste për...

Ku të shpresojmë, te ata që vrasin, apo te këta që falin vrasësit?!

Nga Entela Resuli Sot në mëngjes u zgjova edhe unë me mendimin që të kontaktoj me familjaret e viktimave të 21 Janarit. Tetë vite...

KOMENT / Kjo nuk është më PD-ja

Nga Artur Ajazi Pas asaj që shqiptarët, dhe veçanarisht militantët e asaj partie, panë dhe dëgjuan ditën kur u mblodh papritur Këshilli Kombëtar, a mund...

Liderët e PD duan revoltë popullore për të sjellë destabilizim

Nga Spartak Ngjela/ Përsëri e njëjta këngë: liderët e PD-së duan revoltë popullore.Përse?Kundër kryeministrit aktual. Për çfarë? Për asnjë propozim.Po pse duhet realisht revolta? Për...

Pakti teatral i Universitetit

Nga Elsa Rakipllari/ Turbinën, atë pa art, e ka dhe fjalori. Ndërsa ArTurbina është tjetër, larg alemit të së përkufizueshmes. ArTurbina sot qe “rrotë e...

Kush i vrau shokët e Sokol Olldashit

Nga Kreshnik Spahiu Unë nuk kam besuar kurrë që Sokol Olldashi është vrarë. Kam qenë kundër spekulimeve mbi një atentat dhe kam besuar versionin e aksidentit. Unë...

Njëpërdorimshat!

Nga Mero Baze Parta Demokratike e Lulzim Bashës zgjodhi sot një Kryesi të re, e cila së bashku me ekipin e ri drejtues të partisë, vizaton...

Fundi i TV-show-t ‘Keeping Up With the Kardashians’ në selinë blu

Nga Arben Rrozhani Partia Demokratike, me votën e anëtarëve të Këshillit Kombëtar, zgjodhi lidershipi i ri. Ish-presidenti dhe ish-ministri, Bujar Nishani, u zgjodh si...