Ben Andoni / A mund të ngjallet ndarja e Kosovës në Tiranë ?

Nga Ben Andoni Për momentin është e vështirë të flitet ose në pak kohët e ardhshme...

Mentor Kikia / “T’i ruajmë këto foto, do t’i duhen historisë”

Nga Mentor Kikia Nuk kam shumë besim, që ata që do të vijnë pas nesh në këtë...

Carlo Bollino / Pse ndërkombëtarët për herë të parë nuk po e ndërmjetësojnë...

Nga Carlo Bollino  Tek kriza që ka shpërthyer mes mazhorancës dhe një pjese të rëndësishme të opozitës, ajo...

Mero Baze / Kur shqiptarët bëjnë sikur “qajnë”, për Kosovën

Nga Mero BazeNë pranverën e vitit 1995, Ibrahim Rugova kishte vendosur të takonte partitë e opozitës në Tiranë. Pas përdorimit që Berisha...

Lutfi Dervishi / Zgjedhjet: e mira, e keqja, e shëmtuara!

Nga Lutfi Dervishi Zgjedhjet e mira janë zgjedhjet ku njerëzit përveç votimit edhe zgjedhin. Zgjedhjet e mira janë zgjedhjet...

Skënder Minxhozi / Reforma zgjedhore dhe shkëmbimi i zjarrit mes Bashës e ambasadorëve

Nga Skënder Minxhozi/ Si të ishin në një procesion religjioz, ambasadorët kryesorë të akredituar në Tiranë, janë paraqitur sot...

Luçiano Boçi / Nderi i humbur i ministres së Arsimit

Nga Luçiano Boçi-ish-deputet Vendimi i Presidentit për të mos miratuar kërkesën e Ministres së Arsimit për pezullimin e Rektorit,...

Edhe NATO kundër Turqisë

Nga Leftion Peristeri Turqia do të ndeshet me pasoja nëse dislokon sistemin rus të mbrojtjes raketore, S-400. Këtë herë...

Artur Zheji / “Thikat” që hëngri Haradinaj në Berlin, Rama dhe Thaçi e “shesin”...

Nga Artur ZHEJI Në takimet pa kamera dhe kokë më kokë, aty ku marrin jetë vendimet apo zhgënjimet e...

Luigi Soreca / 93% e shqiptarëve mbështesin anëtarësimin në BE, po kuptohet rëndësia e...

Mirëserdhët të gjithë në Shtëpinë e re të Evropës! Nuk mund ta fsheh lumturinë time për çeljen e Javës...