6.5 C
Tirana
Tuesday, December 7, 2021

12-vjeçari i “arrestuar” 67 herë në Tiranë

Ergysi, i moshës 12 vjeç kryeson rekordin prej 67 herësh i shoqëruar në komisariate. Derisa të mbushë 14  vjeç, si shumë të mitur...

Maliq/ Gjendet i pajetë 39-vjeçari, përdorues i lëndëve narkotike

Një i ri ka humbur jetën rreth orës 17:55, në fshatin Libonik, Maliq. Policia njofton se në banesën e tij ku jetonte i...

Një vjetori i vrasjes së Klodian Rashës, qytetarët njoftojnë homazhe ditën e mërkurë

Ditën e mërkurë do të mbahen homazhet përkujtimore për 1 vjetorin e vdekjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u vra në...

Aksident në aksin Librazhd-Përrenjas, makina përplas 20-vjeçarin

Policia sqaron se automjeti me drejtues L. N., 32 vjeç ka përplasur një motor, që drejtohet nga 20-vjeçari B. P. Ky i...

Sekuestrohet pajisja për prodhimin e Bitcoin në Morinë, bllokohen mijëra euro

Policia Kufitare, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Kukës dhe autoritetet doganore, godet një rast të mosdeklarimit të të hollave në...

Sherr për motive të dobëta, plagoset me thikë 52-vjeçari në Fushë-Arrëz, në pranga autori

Një 52-vjeçar ka mbetur i plagosur, ndërsa në pranga ka rënë një 43-vjeçar. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:30, në Fushë Arrëz. Burime...

Ky është “emoji” që është përdorur më...

Konsorciumi Unicode ka publikuar edhe këtë vit listën e figurave më të përdoruara për vitin 2021. Figurat apo edhe siç...

Bie sërish Facebook, përdoruesit probleme me aksesimin...

Facebook është rrëzuar sërish vetëm dy muaj pasi një ndërprerje i kushtoi kompanisë 100 milionë dollarë të ardhura. Përdoruesit kanë...

Wi-Fi është shumë i dëmshëm, si të...

Përdorimi i Wifi është mjaft i dëmshëm për shëndetin e njerëzve.Por ne duhet të dimë disa të dhëna interesante,...

WhatsApp Web vjen me surpriza, ja çfarë...

Platforma e WhatsApp në internet ka kryer një përditësim të ri. Tashmë përdoruesit mund të krijojnë ngjitëse (Stickers) sipas...

Jack Dorsey jep dorëheqje si drejtues i...

Shefi i rrjetit social “Twitter”, Jack Dorsey, ka njoftuar se do të heqë dorë nga posti drejtues i kompanisë,...

Spotify si TikTok, prezanton video me lëvizje...

Një nga elementët që e bëri TikTok-un të suksesshëm, i cili arriti një miliard përdorues mujorë globalisht në fund...

Ekonomi

Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
61 %
0.5kmh
90 %
Tue
6 °
Wed
10 °
Thu
11 °
Fri
9 °
Sat
7 °

LIFEstyle

VIDEO NEWS
Video thumbnail
Shuhet ne moshen 86-vjecarje ikona e muzikes shqiptare, Nexhmije Pagarusha! 😔😔😔
02:54
Video thumbnail
Ata vendosen te mos mbajne me titujt mbreterore dhe te jetojne nje jete te zakonshme ne Kanada.
00:54
Video thumbnail
January 25, 2020
00:46
Video thumbnail
Shqiptarët që kanë marrë pjesë në Sanremo 🇦🇱
01:09
Video thumbnail
Muaj Mjalti? Këto janë 10 destinacionet e veçanta për 2020 ❤️
01:51
Video thumbnail
Këto rregulla financiare ju bëjnë të pasur nëse i zbatoni çdo ditë 🤔🤔🤔
01:00
Video thumbnail
Atentatet mafioze që tronditën Shqipërinë (2019-2020)
04:07
Video thumbnail
Do mbeten në kujtimet tona, artistët shqiptarë që humbëm këtë vit
02:16
Video thumbnail
Dhjetë ushtrime të thjeshta për arritje të balancës jetësore! Këshilla nga Michelle Obama!
02:23
Video thumbnail
Një vit më parë tirananews.al lindi si një faqe informative online.
01:58
Video thumbnail
Kur gratë ngrihen në protestë, bëni kujdes!
02:23
Video thumbnail
Keta jane emrat qe rikthehen ne spektaklin "Portokalli"
01:49
Video thumbnail
9 vjet nga liberalizimi i vizave, shqiptaret lëvizin të lirë ne hapësirën Shengen. Çfarë ndodh sot?
01:58
Video thumbnail
Femra më e fuqishme në botë për vitin 2019.
02:23
Video thumbnail
Batutat e Ramës me banorët!
02:22
Video thumbnail
Para internetit ka qenë teleteksti!
01:48
Video thumbnail
Nje histori me Ilir Meten, Ardian Dvorani dhe Sulon e "Lukekuqet mbi mure"
01:19
Video thumbnail
6 vite pa Sokol Olldashin
02:01
Video thumbnail
10 vendet me jetesë më të lirë, ku nuk do ju duhet të punoni
01:51
Video thumbnail
Orëndreqësit Tufina, përballë të shkuarës dhe të tashmes
02:21
Video thumbnail
Nëse do të ishte në këtë jetë më 12 nëntor Grace Kelly do të mbushte plot 90 vjeçe.
01:53
Video thumbnail
Habere për negociatat, mbani të qeshuren 😂😂
02:14
Video thumbnail
180 vite përkrahje e Serbisë nga Franca kundër shqiptarëve
01:11
Video thumbnail
Sherr masiv në Burgun e Rrogozhinës, disa të plagosur
00:48
Video thumbnail
Derbi më i çuditshëm në botë, dy Koretë e mbyllin ndeshjen në… paqe
01:15
Video thumbnail
Skandali / Në mjediset e Bashkisë Mat përgatiten posterat e PD-së
00:45
Video thumbnail
Shqiptarët thyejnë sigurinë e portit të Danimarkës
01:06
Video thumbnail
Qytetare nga Kosova rikthehen ne Burrel
02:02
Video thumbnail
Baca Esat
04:16
Video thumbnail
Xum Allushi i imiton gjyshen e tij ''IJE-n'', por shihni si i kthehet Bes Kallaku: Të thyn kaptinën
00:45
Video thumbnail
59342700 323567241606356 4232641653274522203 n
00:06
Video thumbnail
Alketa sqaron duke qarë pse shkoi tek Xhejsoni
00:34
Video thumbnail
Indiferenca vret. Shihni pamjet horror nga Elbasani
00:25
Video thumbnail
www.tirananews.al
06:22
Video thumbnail
WhatsApp Video 2019 04 13 at 6 09 08 PM
00:16
Video thumbnail
Lavdi Vani kurdari
03:14
Video thumbnail
Filmohet pamja e rrallë sot në Valbonë: Këlyshat e sapolindur të derrit të egër!
00:12
Video thumbnail
andrea marto
00:08
Video thumbnail
brace ditelindje
00:22
Video thumbnail
Mbyllen guroret dhe furrat e gëlqeres në malin e Krujës, ministri Klosi përplaset me pronarët
01:11
Video thumbnail
Pamje nga Bulevardi i Ri
00:06
Video thumbnail
Skandal në ARRSH. Ish-drejtorit Afrim Qendro dhe 11 punonjësve u mbyllet dera nga Sonila Qato
03:07
Video thumbnail
Shqipëria turistike, magjia e fshatrave të jugut dhe bregdetit shqiptar
00:59
Video thumbnail
"Të kalosh vettingun, si të kalosh varrin për së gjati”, parandjenja që kishte Bashkim Dedja
00:50
Video thumbnail
Basha në Burrel, qytetarët refuzojnë t'i japin dorën
00:06
Video thumbnail
Vendimi për Dritan Dajtin, Ministri i Brendshëm: Gjyqtarët do i bashkohen pas hekurave
03:21
Video thumbnail
Kush janë snajperat e Forcave Speciale Shqiptare
01:08
Video thumbnail
Nga vizita historike e Papës në Abu Dhabi
01:45
Video thumbnail
Disa momente magjepsëse nga ritmet indigjene në rrugët e Tiranës
01:01
Video thumbnail
Shpenzimet e familjeve shqiptare
00:44
Video thumbnail
Kalaja e Tiranës
00:53
Video thumbnail
Nga kabina e pilotit në fluturimin mbi Tiranë
01:16
Video thumbnail
Jeta e nje striptisteje ne Tirane
05:34
Video thumbnail
51075591 333999124110231 479931599085924849 n
02:35
Video thumbnail
Ceremonia e pritjes shtetërore nga Presidenti i Malit të Zi, Sh T Z Milo Gjukanoviç
01:18
Video thumbnail
'Heronjtë’ shqiptarë të ajrit, mes rrezikut dhe emocioneve
02:18
Video thumbnail
Magjepsëse, këto pamje nga Valbona
01:34
Video thumbnail
E pabesueshme: Shihni çfarë bën piloti shqiptar i helikopterit për të shpëtuar alpinisten në
03:11
Video thumbnail
Rrugëtimi i Policisë së Shtetit përgjatë 106 viteve
07:50

ZGJEDHJA EDITORIT

Rajoni & Bota

FOTO DITE

“Beteja e humbur e bunkerëve antiatomikë në Shqipëri, përballë detit”

Bunkerët e ngritur nga diktatura komuniste në bregdetin shqiptar duhej të përballonin bombat atomike. Sulmi i armikut nuk erdhi kurrë, por këto monumente të...