Rajoni & Bota

Të famshëm me pasione që na habitën

1. Johnny Depp – koleksione Barbie Interesi i Johnny filloi kur ai ishte duke luajtur Barbies me vajzën e tij. Por sapo interesi i saj...

Vinçi në Itali shembet mbi ndërtesë dhe shkatërron makinat në autostradë

Italia Veriore pasditen e kësaj të hëne është përfshirë nga moti i keq me studidhe breshër. Mediat vendase bëjnë me dije se Milano është dhe...

“Edhe ëngjëjt të kanë lakmi sa e bukur je”/ Shkrimi prekës...

Anjeza Bellanica është një nga viktimat e aksidentit tragjik në autostradën Sllavonski Brod në Kroaci. Motra e saj i ka dedikuar një shkrim prekës...

‘Çmendet’ moti në Itali, breshëri shkatërron me qindra makina

Raportohet se moti i keq ka goditur rajon e Emilia-Romagna-n në Itali këtë të hënë. Në pak minuta, breshëri ka thyer xhamat e qindra...

Ish-këshilltari i Trump: Me Thaçin e Vuçiçin kemi folur për shkëmbimin...

Ish-këshilltari i ish-presidentit amerikan Donald Trump për Siguri Kombëtare, John Bolton u shpreh se gjatë kohës që ka qenë në detyrë bashkë me ish-presidentin...

Krimi makabër që tronditi Greqinë, zbardhen detajet e rënda si i...

Detaje të reja janë zbardhur nga krimi makabër që tronditi Greqinë pak ditë më parë Garyfallie, u vra nga i dashuri i saj, i...

“O ba ku është mami?”/ Aksidenti tragjik në Kroaci i mori...

Aksidenti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka veshur me të zeza familjarët e 10 personave që humbën jetën dje tragjikisht...

Tragjedia në Kroaci, daja fjalë prekëse për mbesën e ndjerë: M’u...

Mes viktimave të aksidentit tragjik të ndodhur dje në autostradën Sllavonski Brod të Kroacisë, ku autobusi i linjës Frankfurt-Prishtinë u rrokullis, duke iu marrë...

Ndodh në Spanjë/ I burgosuri u shpall prej tre ditësh i...

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Spanjë. Mediat iberike shkruajnë se tre mjekë kanë shpallur të vdekur të burgosurin Gonzalo Monto Himenez....

Mali i Zi regjistron zyrtarisht martesën e parë civile të së...

Bashkimi i parë civil homoseksual në Malin e Zi u regjistrua zyrtarisht dje. "Ministrja e Administratës Publike, Çështjeve Digjitale dhe Medias, Tamara Srzhentiç bëri të...

Tragjedia shqiptare, eksperti kroat: Gjumi dhe problemi i madh i shoferëve...

Dhjetë shqiptarë humbën dje jetën në Kroaci nga aksidenti tragjik pas daljes nga rruga të autobusit me të cilin po udhëtonin nga Gjermania në...

Ashpërsohen sërish rregullat/ BE i shpall luftë pastrimit të parave

Çdo vit në ekonominë e rregullt futen shuma të mëdha parash me prejardhje të paligjshme ose nga kontrabanda. Përmes një reforme gjithëpërfshirëse Bashkimi Evropian...

COVID-19, Franca miraton ligjin e ri: I detyrueshëm vaksinimi i bluzave...

Parlamenti i Francës miratoi legjislacionin që i bën vaksinat kundër koronavirusit të detyrueshme për punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe e zgjeron listën e vendeve...

Flamujt në gjysmështizë, Kosova mban sot zi për 10 viktimat e...

Kosova mban sot zi për 10 viktimat që humbën jetën në Kroaci, ku autobusi me të cilin ishin nisur drejt Kosovës, doli nga rruga...

Zaev: Të drejtat e qytetarëve tanë garantohen me Kushtetutë pavarësisht grupeve...

Bllokimi nga Bullgaria i Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në BE dhe censusi i ri janë disa nga sfidat pët të cilat flet në...

Ngjarje e rëndë, prifti digjet i gjallë brenda makinës së tij,...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku pastori i Kishës, Almir Korinthia është djegur i gjallë brenda makinës me të cilën po...

Nënë e bijë nga Gjakova mes viktimave të aksidentit tragjik në...

Nëna dhe vajza e saj nga Gjakova janë mes viktimave të aksidentit tragjik mëngjesin e sotëm në Kroaci. Valentina Binakaj dhe vajza Erlinda Binakaj nga...

Reshjet e rrëmbyeshme shkaktojnë sërish përmbytje në Belgjikë

Pas katastrofës së përmbytjes në Belgjikë javën e kaluar, qytetet si Namur dhe Dinant në juglindje të vendit përsëri u goditën nga përmbytjet. Për shkak...

Kryeministri kroat, Plenkoviç flet pas vizitës në spital: Do të mbulojmë...

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç ka bërë të ditur se gjendja e të lënduarve nga aksidenti tragjik në Kroaci është e qëndrueshme ndërsa ata tashmë...

Behgjet Pacolli/ Mërgimtarët vdesin për vendlindje!

Biznesmeni dhe politikani kosovar Behgjet Pacolli shprehet nëpërmjet një postimi në Facebook se emigrantët kanë mall për vendlindjen dhe se udhëtojnë me mijëra kilometra...