Vrau tre fëmijët e tij të mitur, tenton vetëvrasjen 56-vjeçari në...

–Një 56-vjeçar në Zagreb dyshohet se vrau 3 fëmijët e tij të mitur. Mediat e huaja shkruajnë se burri austriak, kishte lajmëruar në rrjete...

Tensionet në veri, Albin Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se gjatë orëve të mbrëmjes do të mbahet mbledhja...

Kosovë/ 8 të vdekur nga koronavirus dhe 88 raste pozitive në...

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 4.704 testime, 88 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Zbulohen detaje të reja nga ekzekutimi i shqiptarit të famshëm: Mbreti...

Mediat kanë publikuar detaje të reja në lidhje me vrasjen e shqiptarit Dilaver Bojku në gusht të vitit 2017 në Strugë. “Mondo” raporton se ai...

Brnabiç revoltohet me Ramën që kërkoi njohjen e Kosovës në OKB

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, i është përgjigjur deklaratës së Edi Ramës në Këshillin e Sigurimit i cili bëri thirrje për njohjen e Kosovës....

Hetimet mbi 6 janarin, Biden merr vendimin për lëshimin e dokumenteve...

“Presidenti tashmë ka arritur në përfundimin se nuk do të ishte e përshtatshme që të zbatojë kompetencat që gëzon në këtë drejtim”, tha sekretarja...

Ky shtet heq të gjitha kufizimet e pandemisë, ministrat festuan duke…

Norvegjia ka vendosur të heq kufizimet kundër koronavirusit. Kryeministrja dhe ministri i Shëndetësisë e festuan këtë me një përqafim në konferencën për shtyp. “Tani po kthehemi...

Vitia tregon masat e reja dhe bën apel për respektimin e...

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se nga e hëna e 27 shtatorit, do të nis procesi mësimor në institucione parashkollore dhe qëndrimit...

“OKB nuk është e plotë pa Kosovën”/ Rama: Serbia do të...

Kryeministri Edi Rama nuk e ka lënë jashtë vëmendjes thirrjen që të njihet pavarësia e Kosovës në asamblenë e OKB. Rama bëri me dije se...

Elon Musk ndahet pas tre vjetësh nga e dashura Grimes

Elon Musk dhe këngëtarja kanadeze Grimes janë ndarë pas tre vitesh bashkë, shkruan rrjeti Page Six në New York. Miliarderi themelues i grupit hapësinor SpaceX...

Njihuni me shqiptaro-gjermanët që garojnë të dielën për në Bundestag

Gjithsej janë pesë shqiptaro-gjermanë pranë emrit të të cilëve votuesit mund të vënë nga një kryq te fleta e votimit këtë të dielë. Katër prej...

Këto janë 5 vendet ku infektohesh kollaj me Covid-19

Infektimet nga Covid-19 vijojnë të shënojnë shifra të larta në të gjithë botën. Ndonëse disa vende kanë shtrënguar masat anti-Covid, kjo gjë ende nuk...

Pamje rrëqethëse brenda shtëpisë ku piloti grek mbyti gruan 20-vjeçare

Mediat kanë publikuar detaje të reja në lidhje me ngjarjen që tronditi Greqinë, ku 20-vjeçarja Caroline Crouch u vra nga bashkëshorti i saj, Babis...

Vjosa Osmani takon kryeministrin holandez: Kosova i ka plotësuar kushtet për...

Presidentja Vjosa Osmani ka takuar sot kryeministrin e Holandës, Mark Rutte. Në komunikatën nga Presidenca, Osmani ripërsëriti kërkesën për mbështetjen e Holandës për liberalizimin e...

Piu 1.5 litra coca-cola brenda 10 minutave, humb jetën 22-vjeçari

Një 22-vjeçar në Kinë ndërroi jetë pas piu 1.5 litër Coca Cola brenda 10 minutave. Mjekët thonë se konsumimi i shpejtë i pijes e çoi...

Tensione në Veri të Kosovës, serbët vazhdojnë të bllokojnë rrugët me...

Rruga që çon në vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinë, vazhdojnë të mbahen të bllokuara tash e pesë ditë nga serbët lokalë. Ata...

Zgjedhjet në Gjermani/ BE akuza të forta ndaj Rusisë për sulme...

Pak ditë para zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, Komisioni Evropian ka akuzuar Rusinë se po përpiqet të ndërhyjë në proceset demokratike evropiane. Në një deklaratë...

Ceremonia për çmimet Nobel shtyhet përsëri

Nuk do të ketë asnjë ceremoni këtë vit në Stokholm për çmimet Nobel ndërkohë që fituesit do t’i marrin medaljet dhe diplomat në vendet...

COVID-19, kompania farmaceutike amerikane prezanton antibiotikun në formë të pilulave

Provat e fundit klinike ishin pozitive, sa i përket trajtimit të COVID-19 me antibiotikë, shkruajnë mediat greke. Pilulat e zhvilluara nga kompania farmaceutike amerikane...

Serbia rreshton ushtrinë në kufirin me Kosovën: Presim urdhrin e Vuçiç

Serbia rreshton ushtrinë e saj pranë kufirit me Kosovën. Tensionet e ditëve të fundit lidhur me reciprocitetin për targat, bënë që forcat e armatosura...