Mijëra kërkesa në pak orë për shtëpitë 1 euroshe

Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu. Sambuca është një qytet i bukur në ishullin e Sicilisë në jug...

Serbia provokon sërish, Haradinaj tërbohet nga ndalimi i 2 pjesëtarëve të...

Tjetër motiv për përplasje mes Kosovës e Serbisë. Provokimi vjen nga Beogradi, por nuk ka mundur të mos reagojë Prishtina. Kryeministri i Kosovës, Ramush...

Ndotja e ajrit alarmon Shkupin

Gjatë orëve të mbrëmjes së kaluar është vërejtur ndotja më e madhe ndërsa Shkupi sërish është në mesin e qyteteve më të ndotura...

Si kriza ekonomike shkatërroi projektin e “Fshatit të përrallave” në Turqi

Sot e quajnë “fshati fantazmë”; Burj Al babas në Turqi, u ndërtua si një komunitet luksi për blerësit e huaj. Por me goditjen...

Kryeparlamentari Veseli i sigurt: Rusia do ta njohë shpejt Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli befasoi me deklaratën e tij, dhënë në kohen kur Vladimir Putin zhvilloi një vizite në Beograd, e...

Xhojsi e ka shkruar romanin në copa kartoni….

Romanin më të çmendur të historisë së Letërsisë, "Zgjimi i Fineganëve", Xhejms Xhojsi e ka shkruar në copa...

Hekuran Duka komandohet kryetar i komunës Dibër e Madhe

Fillon fushata ne Diber te madhe mes dy partive te medha qe kane filluar sulmet ndaj njera tjetres. Dibra...

VIDEO/ Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç këndoi “Kalinkën” para Vladimir...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka përsëritur një tjetër performancë para miqve të rëndësishëm në Beograd. Në...

Përplasen gjatë fluturimit dy aeroplanë rusë mbi detin e Japonisë

Dy aeroplanë bombardues rusë janë përplasur në ajër mbi Detin e Japonisë gjatë një stërvitje ushtarake. Sipas mediave të huaja,...

Arrestohet 24-vjeçarja. Merrte kuajt për t’i shëruar, por i shiste për...

Një studente e veterinerisë është arrestuar nga autoritetet e Albahamas pasi dyshohet se i merrte kuajtë për t’i shëruar dhe më pas i shiste...

“Kam dëshmi rreth Trump dhe Rusisë”, arrestohet prostituta e famshme

“Një prostitutë eskortë, bjelloruse e cila pretendonte se kishte prova të marrëveshjes ruse me fushatën zgjedhore të Trump është arrestuar sot pasi  policia “e...

Tronditëse/ Nisi si një puçërr, u shndërrua në diçka të pazakontë

Një nënë duhej të mbante vazhdimisht kapele në kokën e saj për të fshehur një kist të madh mes kokës. Gruaja e...

Makina me targa shqiptare alarmon Serbinë gjatë vizitës së Putin

Një makinë me targa shqiptare ka alarmuar autoritete serbe gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin në Beograd.

Merkel dhe May bisedë telefonike për marrjen e hapave të mëtejshëm...

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministrja britanike Theresa May kanë biseduar në telefon mbi procesin e Brexit, ka bërë të ditur kabineti...

Haradinaj kërkon që të kursejë shtetin e Kosovës, e bën një...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli rreth grevës në shëndetësi, gjatë një takimi që pati në Mitrovicë me strukturat e Aleancës për Ardhmërinë e...

Një tjetër krim i turpshëm për vrasësin shqiptar të grekes

Ai është një ndër personazhet më famëkeq në Greqi. Për shqiptarin Aleksandër Luca nuk kanë të sosur telashet. Ai gjendet në burg në Greqi,...

Vazhdojnë tensionet/ Athina akuzon Ankaranë për provokim

Nga dita në ditë, sa vijnë edhe përkeqësohen marrëdhëniet Greqi – Turqi. Në vazhdim të situatës së tensionuar, Athina akuzoi Ankaranë për provokim. Reagimi...

Alarm në zyrën postare të Pireut, gjendet një pako e dyshimtë

Një pako e dyshimtë ka mbërritur sot në zyrën postare të Pireut. Sipas zougla.gr, pakoja erdhi nga India dhe ishte destinuar për...

Ministri gjerman shtron pyetjen: A duhet rihapur marrëveshja për Brexit?

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass ka folur nëse duhet të ketë diskutim për rishikimin e draftit të marrëveshjes për largimin e Britanisë nga...

Kolumbi/ Sulm terrorist në akademinë e policisë në Bogota, 20 të...

Kolumbia u trondit nga një sulm terrorist. Të paktën 20 persona u vranë me autobombë në kryeqytetin kolumbian, Bogota. Dhjetëra të tjerë janë plagosur...