Fjalimi i përvitshëm në Kongres, Trump: Me Kim Jong-Un do...

“Kemi një fuqi të pakufizuar. Dua të punoj me Kongersin e Ri. Duhet të qeverisim jo si dy parti, por si një...

Debati në Twitter, Serwer, Thaçit: Fto edhe miqtë që kundërshtojnë idenë...

Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thumbuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kur kishte njoftuar se do të fliste para...

SHBA e shqetësuar, Shteti Islamik ende i rrezikshëm

Kreu i Komandës Qendrore të Ushtrisë amerikane, Joseph Votel, ka paralajmëruar se grupi miltant Shteti Islamik do të përbënte një kërcënim të qëndrueshëm pas...

Banorët shokohen nga ajo që gjejnë në kopshtin e shtëpisë së...

Një i porsalindur është gjetur në kopshtin e një shtëpie të braktisur në provincën Siirt të Turqisë. Agjencia e...

Hoxhallarët nuk ia varrosën nënën pa para, familjarët shesin viçin

Një ngjarje e pazakontë raportohet nga mediat kosovare. Hoxhallarët nuk varrosin të ndjerën pa u paguar.

Kryeministri miliarder që nuk do emigrantë dhe i shfrytëzon ata

Në këtë rajon të vogël në verilindje të Çekisë fryn një erë e ftohtë dimri. I vetmi restorant i vogël aty është i mbyllur....

26 të vdekur dhe 12 të plagosur nga sulmi taleban në...

Tjetër krim makabër në Afganistan. Janë të paktën 27 ushtarë të mbetur të vrarë gjatë një sulmi taleban kundër...

Rekordi/ Në Kuvajt, çifti u nda pas vetëm 3 minutash

Martesa më e shkurtër e vitit 2019 u regjistrua në Kuvajt. Çifti protagonist i incidentit, i cili shënon një rekord të ri në historinë...

Rusia planifikon sisteme të reja raketore pas tërheqjes së SHBA nga...

Moska thotë se po planifikon të zhvillojë sisteme të reja raketore pasi Rusia dhe SHBA pezulluan përfshirjen e tyre në një pakt të kontrollit...

Doni të jetoni në Kanada? – Do të mirëpresë 1 mln...

E ndërsa kishte njoftuar edhe më herët, Kanadaja me sa duket vijon t’i qëndrojë besnike planit historik për të mirëpritur 1 milionë...

Haradinaj nuk lëkundet: Taksa ndaj Serbisë nuk hiqet

Qeveria e Kosovës është e vendosur për të mbajtur taksën 100% për mallrat e Serbisë. Pas mbledhjes së qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj tha se...

Ndryshimi i territorit. Sanxhaku në Serbinë e Jugut kërkon bashkimin me...

Situata në Ballkan vijon të jetë delikate edhe pas përfundimit të shekujve me luftra të përgjakshme, kjo dëshmohet nga fakti se kufijtë e disa...

Video bën xhiron e botës: Qentë e rrugës shqyejnë për vdekje...

Këto pamje tregojnë momentet kur një një tufe prej 11 qensh rruge ndjek nga pas një grua. Pasi ajo...

Rekord “Guinness” në Kosovë, ka vetëm një deputet, por zotëron katër...

Rasti i Behgjet Pacollit në Qeverinë e Kosovës mund të regjistrohet lirisht në Librin e Rekordeve ‘Guinness’.

Thaçi zbulon të vërtetën e hidhur: Një pjesë territori do i...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka pranuar edhe hapur se Kosova duhet të japë një copë territori si çmim për marrëveshjen...

Historike/ Mesha në Emirate, Papa bashkon myslimanët dhe katolikët

Mesha e mbajtur nga Papa Françesku në Emiratet e Bashkuara Arabe, bëri bashkë katolikë dhe myslimanë. Rreth 135 mijë persona u mblodhën për të...

Vdes në mënyrë misteriozë gruaja që denoncoi “Gjonin e Perëndisë”

Një aktiviste investigative që ndihmoi në arrestimin dhe daljen para gjykatës të një shëruesi të famshëm brazilian, ka vrarë veten në rrethana të mistershme....

Edita Tahiri akuzon ashpër Mogherinin për dialogun: Ajo i shërben Serbisë

Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri e ka kundërshtuar fuqishëm deklaratën e zëdhënëses së BE-së, Maja Kocijançiç që në dialogun final mes Kosovës...

E çutshme, por e vërtetë, djali hedh në gjyq prindërit: Pse...

I riu ng India, Raphael Samuel është i bindur se fëmijët nuk duhet të lindin për të vuajtur. Prandaj...

Bregu takohet në Beograd me Daçiç dhe kryeministren serbe

Në ditën e dytë të vizitës në Beograd, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka takuar Kryeministren Ana...