Serbia rreshton ushtrinë në kufirin me Kosovën: Presim urdhrin e Vuçiç

Serbia rreshton ushtrinë e saj pranë kufirit me Kosovën. Tensionet e ditëve të fundit lidhur me reciprocitetin për targat, bënë që forcat e armatosura...

Në kërkim nga Spanja, Italia arreston ish-presidentin e Katalonjës

Policia italiane ka vënë në pranga ish-udhëheqësi separatist i Katalonjës, Carles Puigdemont, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Spanja. Mediat bëjnë me dije se arrestimi...

Meghan dhe Harry dalin në New York, “mbyten” nga paparacët

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë bërë udhëtimin e tyre të parë publik në Nju Jork së bashku – dalja e tyre e parë...

(Foto) Katër ditë pasi kërkoi divorcin nga bashkëshortja, miliarderi 65-vjeçar nis...

Katër ditë më parë miliarderi John Paulson paraqiti kërkesën për divorc ndaj bashkëshortes së tij 50-vjeçare, Jenny. Por, sipas burimeve për “People”, 65-vjeçari ka...

Ky është shteti që heq të gjitha masat ndaj Covid-19 nga...

Portugalia do të heqë pothuajse të gjitha kufizimet e mbetura ndaj koronavirusit nga 1 tetori, dhe kështu do të lejojë që restorantet dhe institucionet...

Prifti vjedh 100 000 euro nga fondet e kishës për droga...

Një prift karizmatik italian është arrestuar sot për vjedhjen e më shumë se 100 000 euro të fondeve të Kishës për të paguar për...

Qeni antidrogë i bën “gjëmën” shqiptarit në Itali

Qeni antidrogë i bën "gjëmën" shqiptarit në Itali. Dy ditë më parë autoritetet italianë arrestuan një 38-vjeçar shqiptar në zonën e Brindisit pasi në makinën...

Liroi shtëpitë për afganët, sipërmarrësi shqiptar bën gjestin human: E vuajtëm...

Një sipërmarrës nga Prishtina ka ndërmarrë një nismë humanitare duke ofruar pa pagesë për 3 familje refugjate afgane. Avni Miftari ka sqaruar arsyet që e...

Kasaphanë në SHBA, burri nxjerr automatikun nga dritarja e makinës dhe...

Kamerat e sigurisë në Filadelfia të SHBA-së, kanë fiksuar momentin kur një person i armatosur, hap zjarr ndaj një grupi njerëzish që po qëndronin...

Doza e tretë e vaksinës Pfizer, EMA vendos përfundimisht në fillim...

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) këtë të enjte ka bërë me dije se për dozën e tretë të vaksinës Pfizer / BioNTech kundër Covid-19,...

“Perëndimi po fundoset”, propaganda ruse ngre peshë serbët!

Pavarësisht se mbi dy të tretat e tregtisë së jashtme të Serbisë kryhen me BE dhe investimet kryesore vijnë nga Europa Perëndimore, shumica e...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të...

Ministria e Punëve të Brendshme e Qeverisë së Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më...

VIDEO/ Shokët hedhin dhëndrin në ajër, por s’munden ta presin, thyen...

Një dhëndër ka thyer kurrizin në dasmën e tij pasi miqtë e hodhën në ajër si një gjest tradicional në Rumani. Momenti i tmerrshëm u...

Holanda, një “narko-shtet” në zemër të Evropës, nga kartelet shqiptare tek...

Nga Emanuel Pietrobon: Roterdami ashtu si Antverpi, është porta nga hyn kokaina në tregun evropian të drogës, ashtu si Amsterdami dhe Brukseli, janë kryeqytetet joformale...

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ 491 raste të reja dhe 22...

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 491 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 232 vetëm në Shkup. Në...

Erdogan kritika SHBA-ve: Pse shkuan në Afganistan kur do të tërhiqeshin?...

Rexhep Tajip Erdogan mbajti një qëndrim agresiv kundër Shteteve të Bashkuara gjatë një interviste me CBS në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Asamblenë...

Reciprociteti i targave, Vuçiç i prerë: Ata duan që Serbia ta...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar sërish mbi vendimin e Kosovës për të mos lejuar futjen e makinave me targa serbe në territorin...

“Qytetarët të hedhin telefonat kinezë”, Lituania ngre alarmin: Shmangni blerjen e...

Lituania i ka kërkuër gjithë qytetarëve të saj të hedhin telefonat kinezë. Paralajmërimi ka ardhur nga Ministria e Mbrojtjes për shkaqe sigurie. Në Lituani janë testuar...

Vrau gruan e tij, Babis braktiset nga të gjithë! Flet i...

Pas krimit makabër që kreu pak muaj më parë, piloti 32-vjeçar Babis Anagnostopoulos duket se është braktisur nga të gjithë. Vëllai i tij ka...

Kosova lançon certifikatën elektronike të vaksinimit kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton qytetarët e Republikës së Kosovës të cilët janë vaksinuar kundër COVID-19 se mund të shkarkojnë certifikatën elektronike të...