Tsipras mesazh Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit në BE

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka folur për një zhvillim negativ që sipas tij po ndodh me minoritetin grek në Shqipëri, konkretisht në Himarë....

Dështon Brexit, Tusk thërret mbledhje urgjente të BE-së

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, e ka thirrur një mbledhje urgjente të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pasi deputetët britanikë e refuzuan marrëveshjen e kryeministres...

Mediat turke publikojnë planin: Flota e 6 amerikane do na sulmojë...

Luftë masive mes Turqisë dhe Greqisë, në të cilën do të përfshihet edhe Flota e 6 amerikane në Mesdhe duke u radhitur në krahun e grekëve....

Jens Stoltenberg, mbetet sekretar i përgjithshëm i NATO-s deri në vitin...

  Vendet anëtare të NATO-s i zgjatën të enjten mandatin sekretarit të përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke hapur kësisoj mundësinë që ish kryeministri norvegjez, të bëhet...

Boștinaru: Zgjerimi i BE drejt Ballkanit Perëndimor urgjent

Hapja ose jo e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë me Bashkimin Europian është ngjarja kryesore e vitit. Eurodeputetë si Boștinaru bëjnë thirrje që tani për hapjen...

Nuk ka më qetësi, Limaj “braktis” Haradinajn

“Ka ardhur një moment kur vendimet politike si vendosja e taksës i ka shkund zyrtarët serb, e kanë parë që ne e kemi shumë...

Përplasen dy trena: 70 njerëz përfshihen në aksident, 6 të plagosur

Një aksident hekurudhor ka ndodhur në linjën Milano-Asso pranë zonës së stacionit të Inverigo, në Comasco, ku dy trena janë përplasur mes tyre. Gjashtë pasagjerë kanë...

Mbyllja e lojërave të fatit, Kosova humb 30 milionë euro

Lojërat e fatit paguajnë mbi 30 milionë euro në vit në formë të tatimeve. Pas ndalimit të tyre, veç humbjes së 30 milionë eurove edhe 5-6...

Erë e re në Ballkan, Tsipras shkon në Shkup më 2...

Në delegacionin e biznesit që do ta shoqërojë kryeministrin grek Alexis Tsipras gjatë vizitës në Shkup, më 2 prill, do të përfshihen mbi 70...

Vrasje mafioze e një shqiptari në Spanjë, Policia: U qëllua në...

Një burrë me origjinë shqiptare është gjetur i vrarë në Totana të Spanjës. Mediat vendase shkruajnë se viktima është gjetur i vrarë me një plumb...

VIDEO/Refuzuan të paguajnë, plas sherri mes stafit të McDonald’s dhe klientëve

Ky është momenti tronditës kur një përleshje masive nisi mes klientëve dhe stafit të McDonald, pasi dy burra refuzuan të paguajnë ushqimin. Pamjet dramatike tregojnë...

Drejtonin rrjetin e drogës në Athinë, arrestohen tre shqiptarë

Pas nje operacioni te policise se Athines, u shkatërrua një rrjet i trafikut të drogës në zonën më të gjerë të Athinës, ndërsa në...

NASA: Akullnaja e Groenlandës po zgjerohet përsëri

Sipas një studimi të ri të NASA-s, një akullnajë e madhe e Groenlandës me tkurrjen më të shpejtë në Tokë, po zgjerohet përsëri. Por ky jo...

Presidenti Trump: Rusia duhet të tërhiqet nga Venezuela

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha se Rusia "duhet të tërhiqet" nga Venezuela. Komentet bëhen pas arritjes së personelit ushtarak rus ditët e fundit në Venezuelë. "Të...

Itali: Në rajonin e Venetos duhen 1300 mjekë, kanë aplikuar 10...

Gazeta italiane “La Republica” ka bërë me dije sot një lajm, sesi në rajonin e Venetos në Itali, mjekët në pension janë ftuar të kthehen në...

Video / Panik në natën finale të Miss Grand International, fituesja...

Janë të shumta vajzat të cilat ëndërrojnë që të vënë në kokë kurorën e më të bukurës së Globit, por jo të gjitha e kanë...

Qeveria deklaroi se i mbylli, por ja si luhen ndeshjet në...

Fillimi i këtij viti, pra 1 janari i 2019 solli edhe mbylljen masive të pikave të basteve në gjithë Republikën e Shqipërisë. Por në fakt bastet...

Brexit/ Theresa May shpall dorëheqjen para negociatave të reja me Brukselin

Kryeministrja britanike, Theresa May njoftoi sot para deputetëve të partisë së saj konservatore se do të dorëhiqet para etapës së ardhshme të negociatave mbi Brexit, sipas...

U denoncua se goditi një nxënës, vetëvritet mësuesi. Kolegët e tij...

Në shkollat e Francës është mbajtur një minute heshtje, në nder të një mësuesi që nuk kërkoi gjë tjetër veçse respekt. Jean Willot, 57 vjeç, jepte...

Vuçiç shtanget nga ambasadori amerikan në Beograd: Përmbahu o burrë!

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është befasuar me deklaratat e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Scott. “Përmbahu o burrë”, i ka thënë Vuçiç diplomatit amerikan. Scott...