Ja disa nga arsyet përse mund të kemi dhimbje gjatë aktit...

Seksi duhet të jetë intim dhe i kënaqshëm, kështu që kur ju keni probleme me organet gjenitale, ju mund të ndjeni dhimbje gjatë këtij...

Përse fëmijët duhet të ekspozohen më shumë ndaj mikrobeve

Të qenit prind për herë të parë, mund të jetë gjë frikësuese dhe sfiduese në fillim dhe shpeshherë prindërit bombardohen me informacione. Por, prapëseprapë mund të...

Njollat dhe qukat shtohen në pranverë, si t’i trajtosh në mënyrë...

Fytyrat më delikate janë gjithmonë ato që shfaqin njolla nën ndikimin e rrezeve të diellit, por edhe fytyrat që kanë quka në fytyrë Kujdesi për moskrijimin...

Ngrohja globale po vë në rrezik shëndetin tonë, përhapen bakterie të...

Ndryshimet klimatike ndikojnë në përhapjen e baktereve. Pra nuk sjellin vetëm mot ekstrem, me përmbytje e temperatura të larta, por luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin...

Tumeriku, erëza që ndihmon në kurimin e tiroidve

Mjekësia alternative, ka zënë shumë vend sidomos në shërimin e disa problemeve të lidhura me gjëndrrën tiroide, shkruan Gazeta Express. Sipas shumë studimeve, përbërësi kryesor i tumerikut ka...

Si të humbni 5 kg në javë

Kjo dietë ju lejon të humbni deri në pesë kilogramë në një javë, kështu funksionon dieta e orizit dhe mollës!Një dietë e ulët në...

Këto ushqime përmirësojnë funksionimin e trurit

Të ushqyerit shëndetshëm ndikon shumë në shëndetin e secilit prej nesh si dhe tek organet jetike, siç është truri. Ka disa ushqime specifike të...

Vuani nga era e keqe e gojës? Çaji jeshil ju vjen...

Hulumtuesit e Institutit izraelit për teknologji pohojnë se çaji i gjelbër mposht erën e keqe të gojës, por edhe reduktoni rrezikun nga zhvillimi i kariesit dhe kancerit...

Tumeriku, ilaç i çrregullimeve të gjëndrrës tiroide

Mjekësia alternative, ka zënë shumë vend sidomos në shërimin e disa problemeve të lidhura me gjëndrrën tiroide, tranmseton Gazeta Express. Sipas shumë studimeve, përbërësi kryesor i tumerikut ka...

Mos i hidhni dhëmbët e qumështit të fëmijëve, ato mund t’ju...

Dhëmbët e qumështit të fëmijëve tanë ende mund të jenë një opsion i madh shpëtimi për të ardhmen: ato përmbajnë qeliza staminale. Dhëmbët e qumështit të...

Studimi: Cigaret elektrike më të dëmshme se duhani

Tymosja e cigareve elektrike mund të jetë po aq e dëmshme sa pirja e duhanit konvencional, sipas studimeve. Përbërësit e cigareve elektrike mund të jenë aq të dëmshëm...

Gjici nis fushatën: “Në Kukës kanë ardhur 10 mjekë të specializuar”

Kandidati socialist për Bashkinë e Kukësit, Safet Gjici, duket se ka nisur fushatën për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Në një dalje publike ai bëri me...

Mësoni më shumë për antibiotikët natyral

Që kur ilaçet antibiotikë u shpikën në vitet 1940, përdorimi i antibiotikëve natyralë ra ndjeshëm. Të paktën derisa një studim i ri ka treguar  për efektet anësore...

Gjendje kritike në maternitetin e Laçit, gratë shtatzënë i drejtohen Lezhës

Në emisionin “Stop” shumë banorë të Laçit janë ankuar, se në qytetin e tyre, nuk ka gjinekolog. Gazetarja e programit shkoi atje dhe kërkoi ndihmë, duke pretenduar...

Kujdes, këto ushqime shkaktojnë celulitin!

Nëse nuk dëshironi që trupi juaj të mbulohet me lëkurë e cila ngjason me lëvore portokalli, atëherë ju duhet të qëndroni larg disa ushqimeve, pavarësisht sa...