Showbiz

Ajo është një këngëtare e dashur për publikun, e cila ka ndarë momentet më të rëndësishme të jetës së saj në emisionin “Rudina”. Aktualisht është duke përjetuar emocionet më të bukura për një...
Kiara Tito është një figurat e reja të ekranit shqiptar. Ajo e nisi karrierën e saj si moderatore në programin ‘Select’ në ‘Top Channel’ dhe tashmë prej 2 sezonesh drejton emisionin ‘Doktor Plastik’ në ‘Klan Tv’.
Gazetarja Iva Tiço është dalluar gjithmonë për natyrën e drejtpërdrejtë që ka. Ajo shpreh lirshëm mendimet e saj duke mos u ndrojtur. Gjatë ditës së sotme, Iva është kapur keq me një...
Çifti Klea Huta dhe Elgit Doda janë një nga më të diskutuarit e momentit. Që prej kohës kur lidhja e tyre u pranua publikisht të gjithë duan të dinë detaje për marrëdhënien e tyre. Shpesh,...
Këngëtarja e njohur Maja ka qenë e ftuara e radhës në programin e pasdites ‘Rudina’. Me shumë emocion ajo rrëfeu disa nga detajet e jetesës me të birin, Jonas që ka ardhur në jetë pothuajse...
Deputetja Rudina Hajdari ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të mosdjegies së mandatit dhe për deklaratat e forta. Ditët e sotme Hajdari nuk u kursye as me qeverinë dhe...
Mbrëmja e kaluar në Soirée-në e Jonida Shehut nuk ka qenë e gjitha vetëm humor, bisedë për kulturën tepelenase dhe trashëgiminë e Ali Pashë Tepelenës, por ka pasur edhe një moment mjaft prekës.
Hygerta Sako është një nga figurat më të njohura televizive në Shqipëri. Ajo mori famë kur u shpall ‘Miss Albania’ në 1995 dhe pas këtij momenti nisi karriera e saj në televizion. Hygerta ka qenë pjesë...
Marslea Çibukaj feston sot 35-vjetorin e lindjes. Në ditën speciale për të, këngëtarja ka zgjedhur që të ndajë pak momente me të gjithë ndjekësit e saj në ‘Instagram’. Për të gëzuar familjarët dhe të gjithë njerëzit...
Rudina Magjistari është çdo ditë në ekran me programin e saj të pasdites që mban të njëjtin emër. Publiku e ndjek shumë për pozitivitetin dhe për argëtimin që ofron me të ftuarit specialë. Një aspekt tjetër...