Sport

Champions League, Tirana në turin e parë kualifikues do të përballet...

Dinamo Tbilisi është kundërshtari i Tiranës në turin e parë kualifikues në Champions League. Shorti i mundësi bardhebluve mbase kundërshtarin më të lehtë të mundshëm,...

Kukësi e Partizani me sytë nga KAS, por në Lozanë nuk...

Merkato e futbollistëve në kampionatin shqiptar mbetet peng i KAS të Lozanës, ose më saktësosht të vendimeve që ky i fundit do...

Zyrtare / Andrea Pirlo është trajneri i ri i Juventusit, prezantimi:...

Andrea Pirlo është trajneri i ri i skuadrës së Juventusit. Pak orë pasi Mauricio Sarri u shkarkua nga stoli i bardhezinjve, ka...

E bujshme/ Juventusi shkarkon Sarrin, ja çfarë pritet të ndodhë

Mbrëmjen e djeshme Juventusi u eliminua nga Champions League vetëm në fazën e 1/8-ave. Fitorja 2-1 ndaj Lionit nuk mjaftoi dhe peshën...

Bonuçi: E dinim se Lion do të mbyllej mbrapa, bëmë gjthçka...

Juventusi dështoi edhe një herë të fitojë Champions League. Bardhezinjtë fituan sot në shtëpi ndaj Lionit me shifrat 2-1, por goli i...

Champions/ Luhet sot City-Real, Guardiola: Jam tifoz me Barçën. Zidane: Do...

UEFA Champions League vjen sot në mbrëmje me një sfidë fantastike, në “Etihad” luhet një finale e parakohshme, Man.City-Real Madrid.  Fitorja në transfertë 1-2 i...

E kishte llogaritur për Europën, Kukësi zyrtarizon largimin e yllit të...

Kukësi i ka dhënë lamtumirën sot edhe një tjetër futbollisti shumë të rëndësishëm të sezonit të fundit, Kristal Abazajt. Lojtari u huazua...

Gashi, Telushi, kthimi i Et’hemit, ndeshja teke dhe Tropoja. Skënder Gega...

Skënder Gega ka dalë sot në fushën stërvitore duke u kthyer në futbollin shqiptar pas një viti mungesë. Trajneri është kthyer po...

Sindikata e Futbollistëve mbështet bojkotin e Superiores

Futbollistët shqiptarë mbështesin vendimin e drejtuesve të klubeve të Superiorese për të mos filluar sezonin futbollistik më 12 shtator, derisa qeveria të rishikojë Ligjin...

Manolas: Messi është më i miri në botë, por ne do...

Qendërmbrojtësi i Napolit, Kostas Manolas, beson se skuadra napolitane do të mundë ta ndalë yllin dhe kapitenin e Barcelonës, Lionel Messin, nëse mbrohet si...