Bayern konsolidon kryesimin

Bayern Munich mori një tjetër fitore në takimin e javës së gjashtë në Bundesligë. Në “Sportpark Ronhof”, bavarezët konsoliduan kryesimin, duke mundur Greuther Fuerth me...

Hamilton nuk mban dot frena, përplas mekanikun e skuadrës

Një incident që fatmirësisht kaloi pa pasoja ka patur për protagonist pilotin kampion të Formula 1 Leëis Hamilton në provat e lira të Çmimit...

Gjoka “karikon” skuadrën e Burrelit për ndeshjen me Butrintin

Nesër matjanët do të përballen në transfertë me ekipin e Butrintit të Sarandës. Prej disa vitesh këto skuadra nuk kanë luajtur me njëra-tjetrën sepse...

Barcelona në vështirësi. Laporta bind Koeman të qëndrojë

Pavarësisht rezultateve të dobëta të Barcelonës në tre ndeshjet e fundit kundër Bayern Munich, Granada dhe Cadiz, Ronald Koeman do të vazhdojë në rolin...

Projekt i ri për “Selman Stërmasin”, zbarkojnë në kryeqytet arkitektët belgë

Në lojë tani janë të huajt. Para disa ditësh në stadiumin “Selman Stërmasi” kanë qenë të pranishëm disa drejtues të bashkisë dhe projektues të...

Publikohen çmimet e biletave për ndeshjen Shqipëri-Poloni

Shqipëria luan përballë Polonisë më  12 tetor në  Air Albania, ndeshje e cila luhet për një  vend në  Katar 2022. Stadiumi pritet të jetë plot,...

Donnaruma te Juventusi?

Gazeta e njohur Il Corriere Della Sera shkruan se agjenti i gjigandit italian ka planifikuar ardhjen e portierit tek Juventusi në vitin 2022. Gigio Donnarumma...

Pas Tottenham, edhe Juventusi nis sulmin për Martial

Juventus kërkon përfocime për sulmin teksa së fundmi bardhezinjtë interesohen për Anthony Martial për të cilin nevojiten 45 milionë euro. Me ardhjen e CR7 ai...

Lajm i madh në Itali/ Stadiumet gati të hapen 100%, konfirmimi...

“Kapaciteti i stadiumeve (si dhe ai i sallave sportive, teatrove dhe kinemave) mund të rritet menjëherë në 75-80% dhe më pas të arrijë në...

“Shpërthen” Florian Marku, ofendon rëndë kundërshtarin dhe

Florian Marku nuk ka duruar dot gjatë konferencës për shtypin në prag të ndeshjes me Maxim Prodan, me të cilin do të ndeshet për...