Flet lojtari që nisi “Betejën e Beogradit”: Nëse ndodh, do ta...

Kanë kaluar më shumë se katër vite nga ajo ndeshje, por dueli mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd vështirë se do të harrohet ndonjëherë dhe protagonistëve...

Kosta Grillo “hero” në Serbi: Më pushuan nga puna sepse bëra...

Deklarata e ish-komentatorit Kosta Grillo se është tifoz i Serbisë vazhdon të shkaktojë ende debat. “Një komentator shqiptar tha se ishte i gëzuar për...

Zbulohet super paga që do marrë Duka në Komitetin Ekzekutiv

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka u zgjodh sot anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Ky pozicion, do t’i sjell Dukës një pagë vjetore...

Pritjes i erdhi fundi, rikthehet magjia e Ligës së Kampioneve

Pas pesë ditësh do të rikthehet Champions League dhe do të ketë një risi historike: VAR-in. Pas fazës me grupe tani fillon ajo e zjarrta me...

FOTOT/ Shitja e “shekullit” te Juvja çmend rrjetin

Juventusi e ka konfirmuar veten si një “mbret” në merkaton e futbollit dhe jo vetëm për faktin se arriti të transferojë Kristiano Ronaldon nga Reali i...

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria zbret një pozicion, Kosova ngjitet një

Asnjë ndryshim në renditjen Botërore të FIFA-s edhe për muajin janar, sa i përket 10-shes së parë, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për...

Ceferin zgjidhet sërish president i UEFA-s

Aleksander Ceferin u rizgjodh president i UEFA-s. Ai do ta ushtorjë ëktë detyrë edhe për 4 vitet e ardhshme. Ceferin mori mandatin e dytë në krye...

Ermir Lenjani tregon për miqësinë me Sala dhe për simpatinë e...

Futbollisti shqiptar, Ermir Lenjani, tregon se futbollistin e zhdukur në Kanalin Anglez, Emiliano Sala, ai e kishte shok të mirë. Bota e futbollit vazhdon të jetë...

Raporti i UEFA-s për trukimet/ Duka pro vendimit për dënimin e...

Në Kongresin e UEFA-s të mbajtur në Romë u miratua ditën e sotme raporti vjetor për luftën kundër trukimeve në futboll. “Duke mbrojtur integritetin e futbollit”,...

VIDEO/ Durmishaj gjen golin edhe ndaj PAOK në kupë

Në Kupën e Greqisë, Fiorin Durmishaj di se si të bëjë gola. Futbollisti 20 vjeçar i kombëtares shqiptare, që aktivizohet me Panionios, ka shënuar golin e...