Browsing: laprake

 Një aksident ka ndodhur në zonën e Laprakës në kryeqytet. Një makinë tip “Benz” ngjyrë e bardhë ka dalë nga rruga dhe ka goditur një shtyllë të trafik- ndarëses. Aksidenti ka ndodhur disa metra mbi kryqëzimin e Spitalit të Traumës në Tiranë. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar por vetëm dëme materiale të

Vrasja e Griselda Gjikolaj, 17-vjeçares së ekzekutuar në zonën e Laprakës më 26 dhjetor 2018, ka dy autorë dhe për prokurorinë e Tiranës ata janë Robert Përpepaj dhe Ronald Muzhaqi. Përpepaj akuzohet për veprën penale të “Vrasjes në rrethana të tjera cilësuese” në dëm të Gjikolaj dhe shokut të saj Erion Bega, ku ky i