29 C
Tirana
E diel, 5 Korrik, 2020

FOTO/ Të rinjtë britanikë ‘trondisin’ pub-et, “harrojnë” virusin dhe distancimin social. Tejmbushen rrugët e Londrës

Më në fund pub-et në Britaninë e Madhe u hapën. Ato kanë qëndruar të mbyllura për 104 ditë për...

Ngjarja makabre në Tiranë/ Flet vëllai i Zhaneta Josifit: Takimi i fundit me mbesën para 2 viteve, kur i takoja më thoshin…

Vëllai i Zhaneta Josifit, Selman Fejzo ka treguar detaje nga takimet e tij me motrën dhe mbesat e tij. Fejzo...

DETAJET/ Transportonin ilegalisht emigrantë kundrejt parave, arrestohen 3 trafikantë

Tre persona janë vënë në pranga, pasi u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të paligjshëm. Në vijim të...

SHBA/ Mbi 43 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orë, Florida vendos rekordin

Në SHBA vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve të rinj. Në 24 orët e fundit në SHBA...

Furtuna me shi shkakton kaos në dalje të Dhërmiut, turistët bllokohen në trafik

Një furtunë e papritur në Dhërmi ka shkaktuar koas në trafik. Sikurse shihni...

Faqja e njohur turistike: Magjia e qyteteve dhe fshatrave shqiptare

Nëse jeni duke kërkuar për foto mahnitëse dhe një ambient të shkëlqyer, shihni qytetet dhe fshatrat me pamje magjike...

Në kundërshtim me rregullat anti-COVID/ Organizuan party, procedohen dy administratorë lokalesh në Durrës (detajet)

Dy administratorë lokalesh në Durrës do të procedohen penalisht, pasi organizuan aktivitete masive me muzikë live dhe balerina në...

Basha takim me fermerët e Pogradecit: I vetmi vend që s’jep subvencione. Tre shtyllat ku do fokusohet PD

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dëgjuar nga afër shqetësimet e fermerëve të zonës së Pogradecit, të cilët nuk...

Shqiperia solidare/ Dhuro online përmes e-albania dhe ndihmo në lehtësimin e pasojave nga tërmeti! Kontributi i dhënë nga ana juaj do të përdoret nga Emergjencat Civile në ndihmë të të dëmtuarve.

Ngjarja makabre në Tiranë/ Flet vëllai i Zhaneta Josifit: Takimi i fundit me mbesën para 2 viteve, kur i takoja më thoshin…

Vëllai i Zhaneta Josifit, Selman Fejzo ka treguar detaje nga takimet e tij me motrën dhe mbesat e tij. Fejzo pohoi se mbesën...

DETAJET/ Transportonin ilegalisht emigrantë kundrejt parave, arrestohen 3 trafikantë

Tre persona janë vënë në pranga, pasi u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të paligjshëm. Në vijim të operacionit policor “Perimetri”,...

Kishte mbjellë drogë në një zonë të pyllëzuar, arrestohet 45-vjeçari nga Berati

Evidentohet dhe goditet një tjetër tentativë për kultivim të bimëve narkotike, ndërkohë që një 45-vjeçar ka rënë në prangat e policisë. Burime...

Tentuan të kalonin përroin e Zaranikës dhe rrezikuan mbytjen, dështon aventura e dy të rinjve

Mbrëmjen e të shtunës dy të rinj, të cilët kishin tentuar të kalonin përroin e Zaranikës kanë rrezikuar jetën pas përkeqësimit të...

“Mos fluturoni”/ Udhëtonin me shpejtësi skëterrë, policia ndëshkon 8 shoferë në aksin e Saukut

Policia Rrugore e Tiranës ka ndëshkuar disa drejtës mjetesh, të cilët kanë thyer rregullat e qarkullimit rrugor. Mësohet se aksioni i policisë u...

Digjet gjatë natës banesa në Pukë, zjarri dyshohet se u shkaktua nga…

Një banesë është shkrumbuar gjatë natës në Pukë. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘Laçaj’ të këtij qyteti. Banesa në pronësi të Gazmend Laçit, është...

“Lamborghini” publikon projektin e jahtit luksoz

Gjiganti italian i automjeteve “Lamborghini”, ka publikuar projektin e një jahti super luksoz, me një vlerë 2.7 milionë euro. Projekti...

Facebook nga 10 Korriku mbyll aplikacionin e...

Facebook do të heq nga përdorimi aplikacionin Lasso, version i ngjashëm i frymëzuar TikTok i lançuar në Korrik 2018. Ditët...

Turqi, Erdogan paralajmëron masa të ashpra ndaj...

Turqia do të përgatisë një projekt-ligj për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose...

Dhe truri artificial ka nevojë të flejë

Në të ardhmen robotët mund të bëjnë edhe ndonjë pushim, pasi rrjeti artificial nervor ka nevojë të...

Adoleshenti shpik orën që të “mbron” nga...

Ne e prekim fytyrën për shumë arsye, ndonjë herë edhe pa e kuptuar, por në këtë kohë pandemie, është...

Bankat pezullojnë pagesat eksperimentale përmes WhatsApp-it

Konsumatorët brazilianë nuk do të jenë në gjendje të përdorin shërbimin e ri WhatsApp që lejon pagesa dhe transferime...

Ekonomi

Tirana
broken clouds
29 ° C
29 °
29 °
48 %
1.5kmh
63 %
Die
34 °
Hën
31 °
Mar
34 °
Mër
30 °
Enj
32 °

LIFEstyle

Dy shenjat e horoskopit me fat për...

DEMI: Hëna është në shenjë dhe kjo është shumë e rëndësishme, në 48 orët e ardhshme do të keni...

Horoskopi, e diel 5 korrik 2020

Dashi Xhelozia dhe posesivitet ka rrezik t’iu prishë punë gjate...

Konsumoni këto ushqime për të arritur një...

Nëse dëshironi të keni një marrëdhënie seksuale më të mirë me partnerin tuaj,...

Viti 1941/ Qeveria fashiste e Tiranës i...

Nga Aurenc Bebja, Francë – “La France” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1941, në faqen...

Si duhet të veprojmë kur pickohemi nga...

A dini si të veproni nëse pickoheni nga bleta? Edhe pse në pjesën më të madhe të...

Lajmi i fundit/Katër deputetë të LDK-së dalin...

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë dalë pozitiv në...

Mero Baze/ “Babai” dhe “fëmijët e gjetur” në PD

Lulzim Basha po kërkon një fabulë të legjitimohet si baba nga martesa e dytë në PD. Dhe ka...

Eduard Zaloshnja/ Të paktën 1 në çdo 150 tiranas me koronavirus aktiv në organizmin e tyre

Nga Eduard Zaloshnja Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, sot ka në...

Shaban Murati / 3 marrëveshjet sekrete, në kurriz të Shqipërisë!

Nga Shaban Murati Përgjigja e quizit historiko-politik shqiptar për Triesten! Trieste...
VIDEO NEWS
Video thumbnail
Shuhet ne moshen 86-vjecarje ikona e muzikes shqiptare, Nexhmije Pagarusha! 😔😔😔
02:54
Video thumbnail
Ata vendosen te mos mbajne me titujt mbreterore dhe te jetojne nje jete te zakonshme ne Kanada.
00:54
Video thumbnail
January 25, 2020
00:46
Video thumbnail
Shqiptarët që kanë marrë pjesë në Sanremo 🇦🇱
01:09
Video thumbnail
Muaj Mjalti? Këto janë 10 destinacionet e veçanta për 2020 ❤️
01:51
Video thumbnail
Këto rregulla financiare ju bëjnë të pasur nëse i zbatoni çdo ditë 🤔🤔🤔
01:00
Video thumbnail
Atentatet mafioze që tronditën Shqipërinë (2019-2020)
04:07
Video thumbnail
Do mbeten në kujtimet tona, artistët shqiptarë që humbëm këtë vit
02:16
Video thumbnail
Dhjetë ushtrime të thjeshta për arritje të balancës jetësore! Këshilla nga Michelle Obama!
02:23
Video thumbnail
Një vit më parë tirananews.al lindi si një faqe informative online.
01:58
Video thumbnail
Kur gratë ngrihen në protestë, bëni kujdes!
02:23
Video thumbnail
Keta jane emrat qe rikthehen ne spektaklin "Portokalli"
01:49
Video thumbnail
9 vjet nga liberalizimi i vizave, shqiptaret lëvizin të lirë ne hapësirën Shengen. Çfarë ndodh sot?
01:58
Video thumbnail
Femra më e fuqishme në botë për vitin 2019.
02:23
Video thumbnail
Batutat e Ramës me banorët!
02:22
Video thumbnail
Para internetit ka qenë teleteksti!
01:48
Video thumbnail
Nje histori me Ilir Meten, Ardian Dvorani dhe Sulon e "Lukekuqet mbi mure"
01:19
Video thumbnail
6 vite pa Sokol Olldashin
02:01
Video thumbnail
10 vendet me jetesë më të lirë, ku nuk do ju duhet të punoni
01:51
Video thumbnail
Orëndreqësit Tufina, përballë të shkuarës dhe të tashmes
02:21
Video thumbnail
Nëse do të ishte në këtë jetë më 12 nëntor Grace Kelly do të mbushte plot 90 vjeçe.
01:53
Video thumbnail
Habere për negociatat, mbani të qeshuren 😂😂
02:14
Video thumbnail
180 vite përkrahje e Serbisë nga Franca kundër shqiptarëve
01:11
Video thumbnail
Sherr masiv në Burgun e Rrogozhinës, disa të plagosur
00:48
Video thumbnail
Derbi më i çuditshëm në botë, dy Koretë e mbyllin ndeshjen në… paqe
01:15
Video thumbnail
Skandali / Në mjediset e Bashkisë Mat përgatiten posterat e PD-së
00:45
Video thumbnail
Shqiptarët thyejnë sigurinë e portit të Danimarkës
01:06
Video thumbnail
Qytetare nga Kosova rikthehen ne Burrel
02:02
Video thumbnail
Baca Esat
04:16
Video thumbnail
Xum Allushi i imiton gjyshen e tij ''IJE-n'', por shihni si i kthehet Bes Kallaku: Të thyn kaptinën
00:45
Video thumbnail
59342700 323567241606356 4232641653274522203 n
00:06
Video thumbnail
Alketa sqaron duke qarë pse shkoi tek Xhejsoni
00:34
Video thumbnail
Indiferenca vret. Shihni pamjet horror nga Elbasani
00:25
Video thumbnail
www.tirananews.al
06:22
Video thumbnail
WhatsApp Video 2019 04 13 at 6 09 08 PM
00:16
Video thumbnail
Lavdi Vani kurdari
03:14
Video thumbnail
Filmohet pamja e rrallë sot në Valbonë: Këlyshat e sapolindur të derrit të egër!
00:12
Video thumbnail
andrea marto
00:08
Video thumbnail
brace ditelindje
00:22
Video thumbnail
Mbyllen guroret dhe furrat e gëlqeres në malin e Krujës, ministri Klosi përplaset me pronarët
01:11
Video thumbnail
Pamje nga Bulevardi i Ri
00:06
Video thumbnail
Skandal në ARRSH. Ish-drejtorit Afrim Qendro dhe 11 punonjësve u mbyllet dera nga Sonila Qato
03:07
Video thumbnail
Shqipëria turistike, magjia e fshatrave të jugut dhe bregdetit shqiptar
00:59
Video thumbnail
"Të kalosh vettingun, si të kalosh varrin për së gjati”, parandjenja që kishte Bashkim Dedja
00:50
Video thumbnail
Basha në Burrel, qytetarët refuzojnë t'i japin dorën
00:06
Video thumbnail
Vendimi për Dritan Dajtin, Ministri i Brendshëm: Gjyqtarët do i bashkohen pas hekurave
03:21
Video thumbnail
Kush janë snajperat e Forcave Speciale Shqiptare
01:08
Video thumbnail
Nga vizita historike e Papës në Abu Dhabi
01:45
Video thumbnail
Disa momente magjepsëse nga ritmet indigjene në rrugët e Tiranës
01:01
Video thumbnail
Shpenzimet e familjeve shqiptare
00:44
Video thumbnail
Kalaja e Tiranës
00:53
Video thumbnail
Nga kabina e pilotit në fluturimin mbi Tiranë
01:16
Video thumbnail
Jeta e nje striptisteje ne Tirane
05:34
Video thumbnail
51075591 333999124110231 479931599085924849 n
02:35
Video thumbnail
Ceremonia e pritjes shtetërore nga Presidenti i Malit të Zi, Sh T Z Milo Gjukanoviç
01:18
Video thumbnail
'Heronjtë’ shqiptarë të ajrit, mes rrezikut dhe emocioneve
02:18
Video thumbnail
Magjepsëse, këto pamje nga Valbona
01:34
Video thumbnail
E pabesueshme: Shihni çfarë bën piloti shqiptar i helikopterit për të shpëtuar alpinisten në
03:11
Video thumbnail
Rrugëtimi i Policisë së Shtetit përgjatë 106 viteve
07:50

ZGJEDHJA EDITORIT

Rajoni & Bota

FOTO DITE

Furtuna me shi shkakton kaos në dalje të Dhërmiut, turistët bllokohen në trafik

Një furtunë e papritur në Dhërmi ka shkaktuar koas në trafik. Sikurse shihni edhe nga këto foto të...