Vaksinat/ Dozat shtesë mund të sigurojnë fitime marramendëse për kompanitë prodhuese, parashikimi për Pfizer/Biontech...

Për disa kompani prodhuese të vaksinave është krijuar mundësia e fitimit të disa miliarda dollarëve më shumë, ndërsa Shtetet e Bashkuara po përgatiten për shpërndarjen e dozave shtesë të vaksinës kundër COVID-19, për të...

Sfidat e Tiranës në sytë e reporterëve të rinj nga Ballkani, Veliaj dhe Monaco...

Tirana do të presë një grup reporterësh të rinj nga gjithë Ballkani, si pjesë e “Youth Trail Initiative”, një iniciativë e OSBE-së. Për këtë konkretizuar këtë nismë, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, së bashku...

Florian Marku u shpall kampion bote, kush është greku që i hodhi flamurin shqiptar...

Fitorja e Floran Markut mbrëmjen e djeshme, i cili u shpall kampion bote në peshat e mesme i ngriti peshë zemrat e gjithë shqiptarëve. Por pas karrierës së lavdishme të Florian Markut qëndron edhe një...

Tensionet në Veri/ Albin Kurti takohet me krerët e opozitës, merr mbështetje për Policinë...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me liderët e subjekteve opozitare në Kuvend. Ai ka pritur në takim në zyrën e tij në qeveri kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi...

Dita e shtatë e bllokadës në Veri/ Dy avionë serb fluturuan pranë kufirit, njësitë...

Pas dy incidenteve në Zubin Potok dhe Zveçan, situata në veri të Kosovës të dielën raportohet të jetë e qetë. Ekipi i Radios Evropa e Lirë, që ka qëndruar në pikat kufitare në Jarinjë dhe...

Manjani ‘thumbon’ ambasadoren Kim: Shefat e saj po i bëjnë presion!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ‘thumbuar’ përmes një postimi në rrjetet sociale ambasadoren amerikane Yuri Kim, në lidhje me deklaratat e fundit ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas Manjanit, Yuri Kim sulmon Berishën se i...

Covid-19/ Ministrja e Arsimit në Kosovë: Mbi 65% e mësuesve janë vaksinuar

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagavci deklaroi se janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura, që viti i ri shkollor të nisë më 27 shtator. Ajo bëri të ditur se...

“Largohuni nga studio”, dy prezantueseve iu komunikohet ‘live’ urdhri i papritur (Video)

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në televizionin amerikan ABC. Dy prezantueset janë përballur me një situatë të sikletshme teksa në mes të emisionit u është kërkuar të lirojnë studion pasi kanë rezultuar pozitive...

Viti ri shkollor/ Kushi mesazh urimi për nxënësit: Siguria dhe shëndeti juaj, elementi më...

Nëpërmjet një video-mesazhi për fillimin e vitit shkollor, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi u është drejtuar me një urim të gjithë nxënësve. “Kënaqësia më e madhe për mua është që ju nesër do...

Memorial për Luftën e Gribës në Tepelenë, kujtim për çetat shqiptare që çliruan jugun...

Lufta e Gribës e shtatorit të vitit 1914 kur çetat e krahinës se Lopesit ne Tepelenë thyen trupat andarte greke do të përkujtohet tashmë me një memorial të ri. Janë banorë të zonës, por jo...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë thirrje Serbisë: Ndaloni përshkallëzimin e tensioneve në Kosovë

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar në lidhje me ngjarjet që po shoqërojnë ditët e fundit kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, pas reciprocitetit për targat. Përmes një njoftimi për mediat, KASH i bën thirrje Republikës...

Protesta kundër vaksinimit, policia e Tiranës procedon penalisht 10 persona

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 10 persona pas protestës së organizuar në kryeqytet kundër vaksinimit ndaj COVID-19. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 proceduan në gjendje të lirë për...

Fitorja e Florian Markut, reagon Ambasada Amerikane në Tiranë: Urime kampion!

Ambasada e SHBA në Shqipëri ka uruar boksierin shqiptar Florian Marku pas triumfit ndaj kundërshtarit ukrainas një natë më parë. Në një reagim në rrjetet sociale, ambasada uron Markun si kampion për peshat e lehta...

“Një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët”, Tabaku: Varfërimi i...

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku deklaron se varfërimi çdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Edi Ramës. Në një postim në “Facebook”, Tabaku shkruan se një qeveri e djathtë e PD do të luftonte...

Po transportonte emigrantë, përfundon në pranga 56-vjeçari nga Elbasani

Policia e Fierit ka arrestuar një 56-vjeçar, pasi u kap në flagrancë duke transportuar emigrantë. Sipas uniformave blu, A. G., u kap në vendin e quajtur “Pushimi i shoferit” duke transportuar me automjetin tip...

“A të kujtohet kur të putha?”. E moshuara e lë pa fjalë Sali Berishën...

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte mbrëmjen e djeshme në Vlorë, ku takoi simpatizantë dhe drejtues të degës së PD-së në këtë qytet për t’i bindur që t’i bashkohen nismës së tij, që si objektiv të...

Transformimi i Piramidës së Tiranës, kryeministri Rama publikon pamjet (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e disa pamjeve nga puna që po bëhet për transformimin e Piramidës në Tiranë, e cila do të shndërrohet në qendrën më të...

Tentoi t’i jepte fund jetës, 44-vjeçari vetëhelmohet me pleh kimik

Një 44-vjeçar ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar me pleh kimik. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi L.A., 44 vjeç, banues në Librazhd...

E akuzuan se kopjoi Elvana Gjatën për albumin e ri? Reagon Elhaida Dani

Elhaida Dani prezantoi këngët e albumit të saj të ri “ZanIn”, në fillim të kësaj jave. Këngë që u pritën shumë mirë e u vlerëuan shumë. Mirëpo, të shumta ishin edhe komentet që thoshin...

Gjirokastër/ Dy vëllezërit dhunuan ish-gruan e njërit prej tyre dhe plagosën të riun, shpallen...

Dy vëllezër janë shpallur në kërkim nga policia e Gjirokastrës, pasi dhunuan ish-gruan e njërit prej tyre. Ngjarja ndodhi në një bar-kafe në lagjen “18-Shtatori”. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pasi kanë...