KreuKronikë79 heqje patente dhe 2789 gjoba, Policia rrugore kontroll në gjithë vendin

79 heqje patente dhe 2789 gjoba, Policia rrugore kontroll në gjithë vendin

Policia rrugore ka kontrolluar akset rrugore në të gjithë vendin me radarë, drone dhe makina inteligjente. Si pasojë vendosur një numër i madh gjobash në të gjithë vendin.

2789 gjoba janë vendosur në gjithë Shqipërinë nga Policia rrugore për tejkalim shpejtësie, parakalime të gabuara, përdorim celulari dhe mosvendosje rripi të sigurimit.

179 shoferëve u është hequr patenta pasi 52 prej tyre ishin me shpejtësi mni nromëne  lejuar, 112 persona i jepnin makinës të dehur kurse 15 prej tyre ishin duke i dhënë makinës në krah të kundërt.

30 shoferë janë arrestuar pasi 9 prej tyre ishin pa patentë kurse 21 ishin te dehur. 678 shoferëve janë pikasur nga makina inteligjente dhe radari pasi ecnin mbi shpetësinë e lejuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img