KreuSportiFutboll801 gola: Cristiano Ronaldo shënon dopietë dhe vendos një rekord të ri

801 gola: Cristiano Ronaldo shënon dopietë dhe vendos një rekord të ri

Ronaldo dhe vetëm Ronaldo. Portugezi ka qënë protagonist në fitoren 3-2 të Man United ndaj Arsenalit në Old Trafford.

Numri 7 shënon dy herë, një me penallti, duke shkuar në kuotën e 801 golave si askush lojtar tjetër në historinë e futbollit.

Ndërkohë, sa i përket ndeshjes, Fernandes shënoi golin  tjetër për Man United, ndërsa për Arsenalin reralizuan Smith Rowe dhe Odegaard.

Man United mban vendin e 7 me 21 pikë, ndërsa Arsenali renditet i 5 me 23 pikë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img