Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i ftuar në RTV21, ka folur përveç të tjerave dhe për politikë. Dhe pse me pushime në Kosovë, nga Prevalla aty ku po pushon, ka dhënë disa mendime për situatën politike në vend.

Ndër të tjera Meta u pyet dhe për një kthim të mundëshm në krye të LSI, ku tha se kjo nuk është një sfidë e tij në këto momente.

A do të lejojë Monika të kthehesh në LSI?

Kjo nuk është beteja ime për të ardhmen, por beteja ime është vendosja e vendin në rrugë të demorkacisë. Beteja ime sot si President dhe nesër nëse nuk jam President është dhe do të jetë  beteja për kthimin e sovraniteti për qytetarët shqiptarë. Kjo është beteja ime kryesore dhe nuk është krthmi im në LSI.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here