Kanë vendosur ta pagëzojnë me emrin Duam dhe sot ka ardhur në jetë fëmija i dytë i çiftit të dashur të këngëtarëve Alban Skënderaj dhe Miriam Cani.

Ka qenë vetë Albani që ka bërë të ditur lajmin në rrjetet sociale duke i bërë një dedikim mjaft të ngrohtë të birit, që mbajnë dhe disa fjalë të tekstit të këngës së tyre “Duamë” dhe këtë e sqaron vetë Albani në postimin e tij.

Mire se erdhe ne jete Duam.
Ne do te duam deri sa fryme me te mos kemi. Ashtu si e do natyra diellin e si e duan yjet qiellin. Gjithmone me shume se dje e me pak se neser. Ndoshta nuk te falim dot nje kurore por ti do jesh perjetesisht Princi jone Duam. Do bejme gjithcka qe eshte ne doren tone qe ti te rritesh me shendet, qe ti te rritesh me dinjitet. Te perqafosh te miren dhe te luftosh padrejtesite. Te jesh tolerant, i duruar por i guximshem dhe i vendosur kur duhet. Te dish nga ke ardhur dhe ku do te shkosh. Te jesh vetvetja dhe gjithmone krenar per veten. Te duash e te te duan.
Eshte detyrim moral ndaj jush qe na keni dhuruar dashuri e keni qene pjese e gezimeve dhe hidherimeve tona te ndajme arsyen pse zgjodhem kete emer edhe pse mund ta imagjinoni.
Duam (pervec se nje fjale e embel, e paster dhe kuptimplot shqipe) vjen nga emri i kenges me te cilen ne kurorezuam martesen tone para pak muajsh, dite e cila perkon me momentin e paharrueshem kur zbuluam qe Duam-i kishte nisur rrugen e tij per te ardhur ne jete. Ishim duke xhiruar klipin dhe duke e kenduar cdo dite ate kenge ndaj e kemi ndjere gjithmone shume edhe si kengen e tij. DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tane si prinder jane aty ne mes si nje shtylle ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund te mbeshteten gjithmone.

Mire se vjen ne familje biri jone. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Te DUAM. ❤️❤️❤️❤️

https://www.instagram.com/p/B7TJZcpAwKa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here