Gazetari Arian Çani teksa ka komentuar situatën politike, deklaroi se Amerika dhe Bashkimi Evropian mbështesin ata që fitojnë dhe jo humbësit.

“Soreca tha do punojmë me atë që fiton, pra kush është i fuqishëm. Amerikanët janë të pastër kristal. Unë mund të kem preferenca mes Bejtjes dhe Rakipit përshembull, unë preferoj Bejtjen, por nëse fiton Rakipi amerikanët bëhen me atë që fiton. Superfuqia të shkel me këmbë. Është ligji i xhunglës. Gringot nuk kanë moral, ata bëhen me më të fortin jo të humburin. Gringot nuk pjerdhin”, tha ai për MCN Tv.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here