Një avokat ka rënë në prangat e policisë italiane nën akuzën e trafikimit të kokainës.

Media italiane bëjnë me dije se në pranga ka rënë avokati Francesco Bizzarri, 51-vjeç.

Urdhrin për arrestimin e tij e dha prokurori publik, Benedetto Roberti.

Avokati ishte në qendër të një hetimi të koordinuar nga prokuroria, që zgjati më shumë se dy vjet.

Në kryeqytet avokati Bizzarri merrte në dhomat e hoteleve mysafirë të ndryshëm, me të cilët konsumonte sasi të mëdha të kokainës.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar  doza të bollshme të lëndës narkotike, që 51-vjeçari i kishte siguruar nga disa tunizianë.

Policia bën me dije se vlera e drogës është shumë e lartë, aq sa përjashtohet mundësia se përdorej vetëm nga avokati.

Akuzat që rëndojnë mbi avokatin Bizzarri janë “posedimi i lëndës narkotike”, “vjedhje dhe krime ndaj personit”

Masa paraprake e marrë ndaj avokatit është  qëndrimi në Milano dhe nuk mund të largohet nga shtëpia, nga ora 21.30 – 06.30.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here