Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Rama ka postuar një foto nga takimi mes dy liderave është bërë në New York ku ndodhen për Asamblenë e 76-të të Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Rama pas betimit të qeverisë te presidenti Meta u nis menjëherë për një vizitë zyrtare në SHBA për sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Në SHBA ka shkuar edhe ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, si dhe ministri Niko Peleshi.

Me herët Rama ka postuar edhe foto nga vizita e tij në Akademinë Ushtarake “west Point” në New York.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here