Të paktën 3 mijë muxhahedinë që ndodhen në Shqipëri do të kenë “qytetin” e tyre. Është inauguruar sot kampi Ashraf 3 që ndodhet në afërsi të Manzës, 30 km larg Tiranës.
Pamjet nga brenda tregojnë për një kamp gjigant, që do të plotësojë nevojat e kësaj organizate.
Muxhahedinët konsiderohen grup terrorist nga Republika Islamike e Iranit dhe prej dekadash ndodhen në konflikt të hapur me regjimin atje.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here