Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën arrest me burg për Redjan Rraja i dyshuar si një prej autorëve të atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja.

Masa u dha në një seancë me dyer të mbyllura që nisi në orën 14.00. Rraja u arrestua një ditë më parë dhe në dëshminë e dhënë para hetuesve ka mohuar akuzat. Ai ka thene qe nuk ka asnje dijeni per atentatin dhe se nuk i njeh personat e perfshire.

“Ngjarjen e mësova nga mediat. Ditën kur ka ndodhur ngjarja kam qenë duke përshkruar itinerarin që bëj gjithmonë në Tiranë-Durrës-Fushë Krujë”, mësohet të ketë thënë ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here