KreuKronikëBasha ka reaguar për masakrën në Kosovë: Dhimbje dhe trishtim për këtë...

Basha ka reaguar për masakrën në Kosovë: Dhimbje dhe trishtim për këtë ngjarje të rëndë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar për sulmin e rëndë që ka ndodhur në Deçan ndaj një autobusi me nxënës, ku si pasojë kanë humbur jetën 3 persona.

Duke i shprehur ngushëllimet familjes, Basha iu ka uruar shërim të shpejtë nxënësve të plagosur.

“Dhimbje dhe trishtim për ngjarjen e sotme në Deçan. Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Shërim të shpejtë nxënësit që po merr ndihmën mjekësore. Jam i sigurt se autoritetet do bëjnë gjithçka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër”, shkruan Basha.

Autobusi po qarkullonte në aksin Gjakovë – Deçan në kohën kur ndodhi sulmi me armë. Nuk dihet ende autori e as motivet e sulmit që tronditi Kosovën mbrëmjen e së premtes. Viktimat janë 2 nxënës dhe shoferi i autobusit. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img