Bayern Munich mori një tjetër fitore në takimin e javës së gjashtë në Bundesligë.

Në “Sportpark Ronhof”, bavarezët konsoliduan kryesimin, duke mundur Greuther Fuerth me rezultatin 1-3.

Takimin e zhbllokoi Muller në minutën e 10, e pas 21 mintuash erdhi goli i dytë me autor Kimish.

Vendasit në pjesën e dytë e shtuan vrullin, për më tepër që ishin në superioritet numerik, pasi Pavard doli me karton të kuq te bavarezët.

Por autogoli i Groisbeg ua shoi atyre shpresat.

Dy mintua nga fundi i lojës, Iten realizoi golin e nderit për Greuther Fuerth.

Bayern kryeson me 16 pikë pas 6 ndeshjesh të luajtura, ndrësa sot është radha e ndjekësve të Volsburgut, që luan kudnër Hofenheimit dhe Dortmundit që përballet po në transfertë me Munchen Glabahun.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here