Një menaxher i një shtëpie pleqsh është burgosur për 27 muaj pasi u kap nga kamerat e sigurisë duke hapur sirtarët e pensionistëve që vdisnin për të vjedhur paratë.

Adam Brooks, 33 vjeç, e ngarkoi Jackie White në një ambulancë vetëm disa minuta para se të kërkonte në dhomën e saj për sende me vlerë.

83-vjeçarja u dërgua në Northampton General pasi ra në dhomën e saj në fshatin luksoz të pensioneve Hawthorns më 25 gusht të vitit të kaluar.

Vetëm disa orë pasi dorëzoi të moshuarën e ve, e cila ishte në gjendje të rëndë, Brooks hyri në mënyrë të paautorizuar në dhomën e saj duke vjedhur paratë.

Familja e gruas lëshoi ​​pamjet video që ata panë ndërsa vizituan shtratin e saj.

Në dhomë, menaxheri mund të shihet duke kaluar nëpër kutinë e saj të stolive dhe duke kontrolluar një numër sirtarësh.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8919179/Shocking-moment-retirement-village-manager-filmed-stealing-money-dying-pensioner.html?ico=embedded

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here