Flamurtari pësoi një humbje në transfertë ndaj Tërbunit, duke lëshuar kështu vendin e parë të renditjes, me skuadrën e Ramadan Ndreut që tashmë beson te mbijetesa.
Nga ana tjetër, vendin e parë e merr Skënderbeu, i cili mundi në shtëpi Tomorin me rezultatin 1-0.
Një fitore të madhe e arriti dhe Lushnja, e cila mundi Korabin në shtëpi me rezultatin 3-2.
Besa nuk fali Turbinën duke e mundur me rezultatin e thellë 5-1, ndërsa Burreli arriti një fitore të bukur në shtëpi përballë Luzit.
Një fitore minimale arriti dhe Oriku, e cila mundi në duelin e mbijetesës Besëlidhjen.
REZULTATET:
TËRBUNI – FLAMURTARI 1-0
Saliaj 71′
SKËNDERBEU – TOMORI 1-0
Temitop 16′
LUSHNJA – KORABI 3-2
Camko 37′, 57′ Pepa 58′ / Keko 41, Beshiraj 53′
BESA – TURBINA 5-1
Perja 6′, 26′, Hoxha 22′, 63′, Onuh 31′ / Dezhgiu 85′
BURRELI – LUZI 1-0
Mateus 61′
ORIKU – BESËLIDHJA 1-0
Tierno 90+1′
FORMACIONET ZYRTARE:
TËRBUNI – FLAMURTARI
TËRBUNI: Vata, Ruqi, Metani, Peqini, Silva, Mezini, Xhabrahimi, Hysa, Tafili, Saliaj, Krasniqi.
Trajner: Ramadan Ndreu
FLAMURTARI: Kuka, Shkalla, Pjeshka, Beqja, Fernando, Souza, Flores, Augusto, Liçaj, Juri, Qarri.
Trajner: Marselo Troisi
SKËNDERBEU – TOMORI
SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Randi, Prençi, Zenullari, Lika, Liço, Rapa, Pecani, Temitop, Samuel.
Trajner: Ivan Gvozdenoviç
TOMORI: Boje, Hida, Shaqe, Kasmollari, Dushkaj, Alinani, Fejzaj, Ismailaj, Solomon, Çaço, Emini.
Trajner: Klodian Arbëri
LUSHNJA – KORABI
LUSHNJA: Kaloshi, Ruço, Levendi, Selita, Pepa, Haxhiu, Basha, Samake, Camko, Kananaj, Magani.
Trajner: Klevis Dalipi
KORABI: Qyrani, Selmani, Paplekaj, Xhafa, Dragoj, Tabaku, Keko, Joti, S. Mziu, H. Marku, Beshiraj.
Trajner: Shpend Kumbarçe
BESA – TURBINA
BESA: Dobjani, Perja, Osma, Hoxha, Veriu, Sulovari, Dalipi, Nurja, Kuka, Ramilli, Onuh.
Trajner: Gugash Magani
TURBINA: Rroku, Daci, Zaimi, Zani, S. Neziri, Jusuf, Ahanonu, Shehi, Metani, Ballaj, Cema.
Trajner: Alfred Allamani
BURRELI – LUZI 2008
BURRELI: Birja, Hasa, Dedgjonaj, Kastrati, Ferruku, Kurbneshi, Shehu, Koleci, Kryemadhi, Mateus, Zhoel.
Trajner: Dorian Bubeqi
LUZI 2008: Mati, Xhika, Treni, Dushaj, Cahani, Hoxha, Teqja, Spahiu, Hima, Goga, Koka.
Trajner: Bledi Kadiu
ORIKU – BESËLIDHJA
ORIKU: Muho, Gjoka, Xheferson, Deliaj, Shema, Dede, Mateus, Zholi, Barbosa, Kasaj, Merko.
Trajner: Arlind Rustemi
BESËLIDHJA: Kodra, Jaku, Gjikolaj, Artur, Përgjoni, Hepaj, Alcani, Shehu, Bruka, Dibra, Gecaj.
Trajner: Artan Bano