KreuPolitikëDarkoi me zyrtarin e lartë shqiptar, ambasadorja Yuri Kim publikon pamjet dhe...

Darkoi me zyrtarin e lartë shqiptar, ambasadorja Yuri Kim publikon pamjet dhe jep mesazhin e rëndësishëm: Presim të vijojmë bashkëpunimin e ngushtë krah për krah!

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot një darkë pune me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë Bajram Begaj.

Në një postim në Twitter, ambasadorja shkruan se e falenderoi Begaj për rolin e tij në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve SHBA-Shqipëri. 

Diplomatja amerikane sjell më vëmendje Defender Europe21 dhe rritjen e kontributeve për KFOR.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img