Zërat për një largim të Mauro Icardit nga Inter nuk kanë ndërmend të ndalen, veçanërisht gjatë kësaj jave të mbushur me zhvillime, nga gjoba që ka marrë lojtarit për kthimin me vonesë në stërvitje te mungesa e marrëveshjes për rinovimin e kontratës me zikaltrit.

Wanda Nara, bashkëshortja-menaxhere e kapitenit të Inter, ka përmendur katër skuadra që janë të interesuara për argjentinasin, mes të cilave është edhe një angleze.

Kjo skuadër duket se është Chelsea, tifozët e së cilës shikojnë te Maurito sulmuesin që i mungon Maurizio Sarrit dhe për këtë arsye kanë nisur një mbledhje fondesh në “gofundme.com” për të grumbulluar një shumë prej 100.000.000 eurosh që do t’i ndihmonte ta merrnin Icardin në Londër.

Por, të paktën për momentin, nuk është bërë akoma asnjë derdhje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here